нерест у рыб,интересные факты
Ответы
Ответ:
⬇️⬇️⬇️
Объяснение:
Навесні щуки нерестяться одними з перших. Це біологічна особливість дає їм перевагу перед іншими видами. Адже до моменту, коли щуки стають справжніми хижаками і переходять на корм з дрібної риби, у решти нерест тільки починається. Це дозволяє щукам захистити свою ікру, а також нападати на інших риб в період, коли вони зайняті розмноженням. Але навіть незважаючи на цю особливість, виживає лише 10% потомства. Це обумовлено явищами природи, перш за все, з мінливістю висоти поверхні води. Раптовий її спад, здатний занапастити не тільки ікру щуки, а й дорослу рибу, яка опинилася в поглибленнях на дні водойми.
Період нересту щуки починається, коли лід в річках сходить, і вода прогрівається до 3-7˚С. Спочатку нереститися починають особини, зрілість яких досягла 3 - 4 років. Потім особини доросліші, а закінчують час нересту великогабаритні і дорослі самки. Самець щуки досягає статевої зрілості у 5 років. Хижаки збираються невеликими групами: 2 - 4 самці біля самки. Великих самок може оточувати до 8 самців щук.
Кількість ікри щуки залежить від розміру самки. Одна особина викидає від 17 до 215 тисяч ікринок, діаметром 3 мм. Ікра має жовто – зелений колір, що дозволяє їй добре маскуватись серед минулорічної рослинності і не стати здобиччю інших риб, бо клейкість ікри слабка, частина приклеюється до рослин, інша відразу опадає. За 3 дні практично вся ікра втрачає клейкість, опадає і продовжує розвиватися на дні. Саме тому щука надає перевагу для ікрометання неглибоким місцям від 5 см до 1-2 м, де є тверде дно з опалим листям і уламками гілок. Таким місцем можуть бути зарості очерету. Інколи щука обирає мілину настільки мілку, що черевом треться по дну, а спина виглядає з води.
Слід зазначити, що після викидання ікри, риба негайно відходить в більш глибокі місця водойм, більше ніколи не цікавлячись долею починаючого вилуплюватися з ікри потомства.
Період інкубації залежить від прогрівання води та може тривати 8 - 14 днів. Личинки щуки мають довжину 6,7 - 7,6 мм. Після розчинення навколишньої оболонки личинки починають поїдати веслоногих рачків і дафній.
Виростаючи до 12 - 15 мм в довжину, молоді щуки вже здатні успішно поглинати личинок коропових риб, які нерестяться після хижачки. При довжині тіла малька в 5 см щучий раціон повністю складається з мальків інших видів риб. Вона прекрасно розводиться в природних водоймах, де досить багато малоцінної риби, яка піде їй на їжу. Хижачку успішно розводять у водоймах, у яких берега з густою рослинністю. Тут завжди багато дрібної риби, тому їй в таких місцях привільно і комфортно.