Предмет: История, автор: Kirila2009

(Історія України)написати повідомлення про одного із меценатів XIX- початку ХХст.: походження, рід занять, меценатство.
СРОЧНО

Ответы

Автор ответа: 8fp48kpgw9
1
Федір Терещенко (1841-1903) – один із найвідоміших українських меценатів кінця XIX – початку XX століть. Він походив із багатої купецької родини Терещенків, яка володіла значними промисловими підприємствами в Україні та Росії.

Федір Терещенко закінчив Київський університет, отримавши юридичну освіту. Однак він не займався юридичною практикою, а повністю присвятив себе бізнесу та меценатству.

Федір Терещенко був головою правління Київського земельного банку, Київ-Варшавської залізниці, а також кількох інших підприємств. Він сприяв розвитку промисловості, торгівлі та транспорту в Україні.

Федір Терещенко був також великим меценатом української культури. Він заснував Київський художній музей, Київський політехнічний інститут, а також ряд інших навчальних закладів. Він також підтримував українських митців, письменників та науковців.

Федір Терещенко був одним із найвідоміших меценатів України. Його внесок у розвиток української культури є вагомим і неоціненним.

Ось деякі конкретні приклади меценатської діяльності Федора Терещенка:

1874 року він заснував Київський художній музей, який став одним із найважливіших культурних центрів України.
1898 року він заснував Київський політехнічний інститут, який став першим вищим технічним навчальним закладом в Україні.
Він підтримував українських митців, таких як Іван Айвазовський, Микола Мурашко, Іван Нечуй-Левицький та інші.
Він також підтримував будівництво церков, шкіл та лікарень.
Федір Терещенко був справжнім патріотом України. Він зробив значний внесок у розвиток української культури та освіти. Його ім'я назавжди залишиться в історії України як ім'я великого мецената.
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dashadora00