Предмет: Химия,
автор: tanyaarhipenko280419
Самостійна робота
1. Обчислити об*єм вуглекислого газу, який виділиться при спалюванні 10л бутену.
2. Написати структурні формули сполук за їх назвами:
а) 3,4 - диетилпент-1-ен;
б) гекс-2-ин;
в) 3.4 - дипропілгепт- 1-ен.
3. написати рівняння реакцій за схемами:
а) бут-1-ен + гідрогенбромід = ...
б) пент-2- ен + кисень = ...
в) пропен + вода = ...
4. Обчислити об*єм водню, який може приєднатись до повного насичення пропіну об*ємом 28л.
5. Знайдіть формулу речовини, що містить 81,8% Карбону та 18,2% Гідрогену,відносна густина речовини за воднем становить 29.
Ответы
Автор ответа:
0
**1. Обчислити об*єм вуглекислого газу, який виділиться при спалюванні 10л бутену.**
Бут-1-ен при спалюванні утворює вуглекислий газ і воду за рівнянням:
```
C4H10 + 6O2 → 4CO2 + 5H2O
```
З 1 моля бутену (28 л) утворюється 4 моля вуглекислого газу (224 л). Отже, при спалюванні 10 л бутену виділиться:
```
224 л CO2 / 28 л C4H10 * 10 л C4H10 = 80 л CO2
```
Відповідь: 80 л
**2. Написати структурні формули сполук за їх назвами:**
**а) 3,4 - диетилпент-1-ен;**
```
CH3-CH2-CH(CH2-CH3)-CH=CH2
```
**б) гекс-2-ин;**
```
CH3-CH2-CH2-CH=CH-CH3
```
**в) 3.4 - дипропілгепт- 1-ен.**
```
CH3-CH(CH3)-CH(CH3)-CH=CH-CH2-CH3
```
**3. Написати рівняння реакцій за схемами:**
**а) бут-1-ен + гідрогенбромід = ...**
```
CH3-CH2-CH=CH2 + HBr → CH3-CH2-CH2-CH2Br
```
**б) пент-2- ен + кисень = ...**
```
CH3-CH2-CH=CH-CH3 + 3O2 → 5CO2 + 4H2O
```
**в) пропен + вода = ...**
```
CH3-CH=CH2 + H2O → CH3-CH2-CH2OH
```
**4. Обчислити об*єм водню, який може приєднатись до повного насичення пропіну об*ємом 28л.**
Пропен при гідруванні утворює пропанол за рівнянням:
```
CH3-CH=CH2 + H2 → CH3-CH2-CH2OH
```
З 1 моля пропану (28 л) утворюється 1 моля водню (22,4 л). Отже, до повного насичення 28 л пропану потрібно приєднати:
```
22,4 л H2 / 28 л C3H6 * 28 л C3H6 = 22,4 л H2
```
Відповідь: 22,4 л
**5. Знайдіть формулу речовини, що містить 81,8% Карбону та 18,2% Гідрогену,відносна густина речовини за воднем становить 29.**
Нехай молярна маса речовини дорівнює M. Тоді кількість атомів Карбону в 1 молі речовини дорівнює 81,8/12 = 6,81 і кількість атомів Гідрогену в 1 молі речовини дорівнює 18,2/1 = 18,2.
Співвідношення між масами Карбону і Гідрогену в 1 молі речовини дорівнює:
```
6,81/18,2 = 0,38
```
Відносна густина речовини за воднем становить 29, тобто маса 29 молекул цієї речовини дорівнює масі 18 молекул води. Маса 1 молекули речовини дорівнює:
```
M/29 = 18/29
```
Звідси:
```
M = 18/29 * 29
```
```
M = 18
```
Елементний склад речовини:
```
C:H
6,81:18,2
6:18
3:9
```
Отже, формула речовини - C3H9.
Бут-1-ен при спалюванні утворює вуглекислий газ і воду за рівнянням:
```
C4H10 + 6O2 → 4CO2 + 5H2O
```
З 1 моля бутену (28 л) утворюється 4 моля вуглекислого газу (224 л). Отже, при спалюванні 10 л бутену виділиться:
```
224 л CO2 / 28 л C4H10 * 10 л C4H10 = 80 л CO2
```
Відповідь: 80 л
**2. Написати структурні формули сполук за їх назвами:**
**а) 3,4 - диетилпент-1-ен;**
```
CH3-CH2-CH(CH2-CH3)-CH=CH2
```
**б) гекс-2-ин;**
```
CH3-CH2-CH2-CH=CH-CH3
```
**в) 3.4 - дипропілгепт- 1-ен.**
```
CH3-CH(CH3)-CH(CH3)-CH=CH-CH2-CH3
```
**3. Написати рівняння реакцій за схемами:**
**а) бут-1-ен + гідрогенбромід = ...**
```
CH3-CH2-CH=CH2 + HBr → CH3-CH2-CH2-CH2Br
```
**б) пент-2- ен + кисень = ...**
```
CH3-CH2-CH=CH-CH3 + 3O2 → 5CO2 + 4H2O
```
**в) пропен + вода = ...**
```
CH3-CH=CH2 + H2O → CH3-CH2-CH2OH
```
**4. Обчислити об*єм водню, який може приєднатись до повного насичення пропіну об*ємом 28л.**
Пропен при гідруванні утворює пропанол за рівнянням:
```
CH3-CH=CH2 + H2 → CH3-CH2-CH2OH
```
З 1 моля пропану (28 л) утворюється 1 моля водню (22,4 л). Отже, до повного насичення 28 л пропану потрібно приєднати:
```
22,4 л H2 / 28 л C3H6 * 28 л C3H6 = 22,4 л H2
```
Відповідь: 22,4 л
**5. Знайдіть формулу речовини, що містить 81,8% Карбону та 18,2% Гідрогену,відносна густина речовини за воднем становить 29.**
Нехай молярна маса речовини дорівнює M. Тоді кількість атомів Карбону в 1 молі речовини дорівнює 81,8/12 = 6,81 і кількість атомів Гідрогену в 1 молі речовини дорівнює 18,2/1 = 18,2.
Співвідношення між масами Карбону і Гідрогену в 1 молі речовини дорівнює:
```
6,81/18,2 = 0,38
```
Відносна густина речовини за воднем становить 29, тобто маса 29 молекул цієї речовини дорівнює масі 18 молекул води. Маса 1 молекули речовини дорівнює:
```
M/29 = 18/29
```
Звідси:
```
M = 18/29 * 29
```
```
M = 18
```
Елементний склад речовини:
```
C:H
6,81:18,2
6:18
3:9
```
Отже, формула речовини - C3H9.
Автор ответа:
0
Объяснение:
вот та к решай брат Тишка
Приложения:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: z7016677
Предмет: Математика,
автор: alisastobeckaa
Предмет: Українська мова,
автор: sumyfa
Предмет: Алгебра,
автор: prostop058
Предмет: Английский язык,
автор: vova4190