Предмет: Химия,
автор: sklarekaterina5566
ХИМИЯ 30 БАЛІВ. При розкладі 24,4 г. кальцій карбонату поглинається 35,4 кдж. теплоти.
Складіть термохімічне рівняння розкладу кальцій карбонату.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Ось розв'язок цієї задачі з хімії:
Дано:
маса CaCO3 - 24,4 г
кількість поглиненої теплоти - 35,4 кДж
Необхідно скласти термохімічне рівняння реакції розкладу CaCO3.
Розрахунки:
1) Знайдемо кількість речовини CaCO3:
n(CaCO3) = m(CaCO3) / M(CaCO3) = 24,4 г / 100 г/моль = 0,244 моль
2) Знайдемо виділення або поглинання теплоти в розрахунку на 1 моль CaCO3:
Q(CaCO3) = 35,4 кДж / 0,244 моль = 145 кДж/моль
Складаємо рівняння:
CaCO3(тв) = CaO(тв) + CO2(г) + 145 кДж
Отже, при розкладі 24,4 г CaCO3 поглинається 145 кДж теплоти на 1 моль сполуки або 35,4 кДж на дану кількість речовини.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: aturusbekova02
Предмет: История,
автор: ilonaparhomec
Предмет: Математика,
автор: Sonyacc
Предмет: История,
автор: zanurryspekova
Предмет: Литература,
автор: Аноним