Срочно нужно!!!
2. Донорно-акцепторний механізм утворення ковалентного звязку наявний у випадках: a) NH⁴+ ;б) NO² в) між молекулами Н2О; г) СаО
Ответы
Відповідь:
Пояснення:За цим механізмом утворюється ковалентний зв’язок у випадках:
a) NH⁴+ - це координаційний йон, в якому атом Нітрогену (донор) надає чотири електронні пари для зв’язку з чотирма атомами Гідрогену (акцептори), які мають вакантні 1s-орбіталі3.
б) NO² - це молекулярна сполука, в якій атом Оксигену (донор) надає одну електронну пару для зв’язку з атомом Нітрогену (акцептор), який має вакантну 2p-орбіталь.
в) між молекулами Н2О - це диполярний зв’язок, в якому атом Оксигену (донор) однієї молекули надає одну електронну пару для зв’язку з атомом Гідрогену (акцептор) іншої молекули, який має вакантну 1s-орбіталь.
г) СаО - це молекулярна сполука, в якій атом Оксигену (донор) надає дві електронні пари для зв’язку з атомом Кальцію (акцептор), який має дві вакантні 4s-орбіталі.
Донорно-акцепторний механізм утворення ковалентного зв’язку полягає в тому, що один атом (донор) надає неподілену електронну пару, а інший атом (акцептор) надає вільну орбіталь для її прийняття1. Такий механізм характерний для координаційних сполук, а також для деяких молекулярних сполук, в яких один з атомів має вакантні орбіталі, а інший - неподілені електронні пари2.