3 На выбор зделай пожалуйста!!
100 балов даммммм!

Ответы
22.6
За даними, кісткове борошно містить кальцій фосфат, масова частка якого становить 88%.
Щоб визначити масу фосфору, який міститься в 0,2 кг кісткового борошна, спочатку потрібно визначити масу кальцій фосфату, який міститься в 0,2 кг кісткового борошна.
Маса кальцій фосфату, який міститься в 0,2 кг кісткового борошна, дорівнює:
Маса кальцій фосфату=Маса кісткового борошна × Масова частка кальцій фосфату = 0,2 кг×0,88 = 0,176 кг
Молярна маса кальцій фосфату складає 310 г/моль.
Тепер можна використати це значення для визначення маси фосфору, який міститься в 0,176 кг кальцій фосфату:
Маса фосфору = Молярна маса кальцій фосфату Маса кальцій фосфату× Масова частка фосфору в кальцій фосфаті
= 310 г/моль0,176 кг×52×31,0 г/моль = 310 г/моль0,176 кг×12,4 г/моль=0,0704 кг = 70,4 г
Таким чином, маса фосфору, який міститься в 0,2 кг кісткового борошна, становить 70,4 г
.............................................................................................................
22.8
Щоб визначити масу натрію сульфіду, який міститься в такій же кількості, як і в натрій фосфаті, необхідно визначити масові співвідношення між натрієм та сульфідом у кожній речовині.
Молярна маса Na 2 S складає 78,04 г/моль.
Молярна маса Na 3 PO 4 складає 163,94 г/моль.
Оскільки в обох речовинах кількість натрію однакова, масове співвідношення між натрієм та сульфідом буде визначатися масовим співвідношенням між сульфідом та фосфатом.
Масове співвідношення між сульфідом та фосфатом можна визначити, використовуючи їх молярні співвідношення. Оскільки в Na 3 PO 4 кількість речовини дорівнює 3 моль, маса Na 3 PO 4 дорівнює:
Маса Na3PO4 = Кількість речовини × Молярна маса = 3 моль × 163,94 г/моль = 491,82 г
Оскільки в Na 2 S та Na 3 PO 4 кількість натрію однакова, масове співвідношення між сульфідом та натрієм буде таким же, як масове співвідношення між фосфатом та натрієм. Масове співвідношення між фосфатом та натрієм можна визначити, використовуючи їх молярні співвідношення. Оскільки в Na 3 PO 4 кількість речовини дорівнює 3 моль, маса натрію в Na 3 PO 4 дорівнює:
Маса Na = Кількість речовини × Молярна маса Na = 3 моль × 123 г/моль = 69 г
Таким чином, маса натрію сульфіду, який міститься в такій же кількості, як і в натрій фосфаті, становить 69 г
.............................................................................................................
22.9
Щоб визначити масу кальцій дигідрогенфосфату, який міститься в стільки ж фосфору, скільки його є у 2,5 моль ортофосфатної кислоти, спочатку потрібно визначити масу фосфору, який міститься в 2,5 моль ортофосфатної кислоти.Молярна маса ортофосфатної кислоти складає 98 г/моль.
Таким чином, маса 2,5 моль ортофосфатної кислоти дорівнює:
Маса ортофосфатної кислоти = Кількість речовини × Молярна маса = 2,5 моль × 98 г/моль = 245 г
За формулою, кальцій дигідрогенфосфат містить два атоми фосфору на молекулу.
Тому, щоб знайти масу кальцій дигідрогенфосфату, який міститься в стільки ж фосфору, скільки його є у 2,5 моль ортофосфатної кислоти, можна використати наступну формулу:
Маса Ca(H2PO4)2 = 2
Маса фосфору × Масова частка фосфору в Ca(H2PO4)2Молярна маса Ca(H2PO4)2=2245 г×2×2×30,97 г/моль310,18 г/моль=100,1 г
Таким чином, маса кальцій дигідрогенфосфату, який міститься в стільки ж фосфору, скільки його є у 2,5 моль ортофосфатної кислоти, становить 100,1 г.