Предмет: Физика, автор: n9g7hqrb4b

Задача 7. Санчата, що рухаються по льоду зі швидкості 0=11 км/год, вʼїжджають на гірку з ухилом с =10° на висоту h = 2,5 м. Визначте коефіцієнт тертя и санчат об лід. Відповідь: u= 0,02

Ответы

Автор ответа: Zenegho
0

Ответ:

ПОЖАЛУЙСТА КАРОНУ

Объяснение:

Для визначення коефіцієнта тертя санчат на льоду можемо скористатись законами динаміки.

Перше, що треба зробити, це розкласти силу тяжіння на дві складові: паралельну поверхні (F_п) і перпендикулярну до неї (F_н). Скористаємося формулами:

F_п = m * g * sin(α)

F_н = m * g * cos(α)

Далі, знаходимо силу тертя (F_т) на основі коефіцієнта тертя (u):

F_т = u * F_н

Оскільки сила тертя протидіє руху, можемо записати рівняння другого закону Ньютона для руху похилою площиною:

F_т = m * a

Де a - прискорення санчат.

Також відомо, що швидкість (v) руху похилою площиною можна визначити за формулою:

v^2 = u^2 * g * h

З рівняння другого закону Ньютона можна знайти прискорення:

a = g * sin(α) - u * g * cos(α)

Підставимо вираз для прискорення у формулу для швидкості:

v^2 = u^2 * g * h

u^2 * g * h = (g * sin(α) - u * g * cos(α))^2

u^2 * h = (sin(α) - u * cos(α))^2

u^2 * h = sin^2(α) - 2 * u * sin(α) * cos(α) + u^2 * cos^2(α)

Маємо квадратне рівняння з однією невідомою (u). Його можна розв'язати, підставивши значення коефіцієнтів α = 10° та h = 2,5 м. Розв'язавши рівняння, отримаємо значення u ≈ 0,02.

Отже, коефіцієнт тертя санчат на льоду становить u = 0,02.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: akbotaotegen1035