Складіть паспорт повісті "Перехресні стежки".
Ответы
Ответ:Автор – Іван Франко
Рік написання 1899–1900
Жанр «Перехресні стежки» – соціально-психологічна повість (проблеми суспільного життя зображені через психологію, думки, вчинки, прагнення персонажів) .
Тема «Перехресні стежки»: зображення боротьби представника української інтелігенції проти насильства над рідним народом, прагнення пробудити в пригноблених почуття громадянської активності.
ІДЕЯ «Перехресні стежки»: Людина завжди має вибір – прийняти лицемірну мораль чи боротися з несправедливістю, вибрати тихе, спокійне життя з коханою жінкою чи допомагати безправному народові…
Головні герої:
Євгеній Рафалович – молодий адвокат. Добрий, благородний. Він отримав гарну освіту та присвятив себе боротьбі за волю і права свого народу. Євген намагався захистити селян від свавілля панів, забезпечити їм рівноправність у цьому світі, проте селяни його не зрозуміли, засумнівалися в діях адвоката, відвернулись від нього.
Регіна Твардовська – кохана Євгенія. Дівчина була сиротою, з дитинства обділеною теплом і ласкою. Тітка дівчини не дала дозволу Євгенові та Регіні на одруження, вигнала Рафаловича і силоміць видала дівчину за Стальського. Регіна вбиває Стальського, і цим вчинком звільняє себе і нелюба від підступності, брехливості, жорстокості.
Валеріан Стальський – колишній учитель Рафаловича, чоловік Регіни. Урядовець, колишній інструктор гімназії.
Ватман — хитрий єврейлихвар, який спочатку обдирав селян, а після смерті сина розставив свої лихварські сіті на панів усього повіту, тому він не є жертвою, а одним із представників ворожого табору.
Зварич – спільник Рафаловича у боротьбі з несправедливістю та народною кривдою.
пан Брикальський - повітовий маршалок.
пан Шнадельський - адвокат.
Центральний конфлікт твору – Соціальний: між темним, затурканим селянством, яке не може себе захистити, і чиновниками та дідичами, які постійно ошукують простий люд. У творі є й інші конфлікти – побутові, психологічні.
Проблематика твору
- Взаємостосунки українського селянства та інтелігенції,
- Взаємостосунки між різними суспільними групами (людина і суспільство),
- Проблеми влади та підлеглих,
- Зневір’я і затурканості селян…
- Проблема тогочасного судочинства (недосконалість суду);
- безправного становища жінки в суспільстві;
- Проблема морального вибору, добра і зла, людяності й жорстокості.
Объяснение: