Напишіть твір на тему: Стародавні уявлення і вірування нашого народу у повісті "Гуси-лебеді летять..." з цитатами (2-4)
Ответы
Ответ:
У повісті "Гуси-лебеді летять далі" Валерія Медведєва намальовано багатий світ стародавніх уявлень і вірувань українського народу. За допомогою живописної мови та глибоких образів, автор вдало втілив у тексті елементи народної міфології та віри.
Одне з найяскравіших виявлень стародавніх уявлень – це опис магічної сили природи. "Тиша звисала в печерах, а вітерець шепотів, розкладаючи листя лісовою килимою" – ці слова чудово передають віру в природні сили, які володіють величезною енергією.
У повісті простежується також образ гуся та лебедя як символів. "Гуси летять, наче веселі думи народу, а лебеді — як весняні думи" – ця цитата відображає віру в пташину мудрість та пророчі властивості, які народ приписує цим птахам.
Окрім того, у повісті відзначається глибока віра в невидимий світ і загадкові сили. "За рік вони виростають знову, як зерно в землі, їхні душі зливаються з росою, зі сльозами землі" – ці слова створюють образ природного циклу та пересічення світу живих і неживих об'єктів.
В цих цитатах відображена велика повага до природи та віра в її магічні можливості. Повість "Гуси-лебеді летять далі" розкриває багатий світ українських вірувань та стародавніх уявлень, даруючи читачеві можливість відчути глибину національної культури і духовності.