Предмет: Биология, автор: golubandrej798

Даю 40 балов! Яким чином організму людини, маючи
не дуже багато генів, що кодують білки
антитіл, вдається створювати специфічні
антитіла для дуже великої кількості
антигенів, із якими організм взаємодіє
протягом свого життя?

Ответы

Автор ответа: zxcbot993
3

Ответ:

Організм людини, маючи обмежену кількість генів, здатний створювати специфічні антитіла для великої кількості антигенів завдяки своїй унікальній системі імунітету, яку називають адаптивною імунною відповіддю.

Адаптивний імунітет ґрунтується на принципі рекомбінації генетичного матеріалу, який реалізується в лімфоцитах, зокрема в В- та Т-клітинах. Основою цього процесу є генетична рекомбінація генів, що кодують білки антитіл.

Рекомбінація генів: В процесі розвитку лімфоцитів, гени, що кодують антитіла, піддаються рекомбінації. Це означає, що випадковим чином обираються і з'єднуються різні фрагменти генів, які визначають структуру антитіла. Цей процес призводить до великої різноманітності можливих комбінацій генів.

Селекція лімфоцитів: Під час розвитку імунної системи проводиться селекція лімфоцитів, що спрямована на визначення тих клітин, які найефективніше реагують на антигени. Лімфоцити, які не виявляють адекватної реакції, піддаються апоптозу (програмована клітинна смерть).

Пам'ять імунної системи: Під час контакту з антигенами, імунна система "пам'ятає" успішні комбінації генів і виробляє клони лімфоцитів, що здатні ефективно реагувати на конкретний антиген. Цей механізм забезпечує швидку та потужну відповідь на повторний контакт із тим самим антигеном.

Таким чином, система адаптивного імунітету дає можливість створювати специфічні антитіла для різноманітних антигенів, з якими організм може стикатися протягом життя.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: abakumovakira8