Предмет: Физика, автор: fredaaaa

СРОЧНО! Фокусна відстань обʼєктива фотоапарата дорівнює 2 см. З якої відстані фотографували дерево заввишки 12 м, якщо висота його зображення на матриці дорівнює 6 мм?

Приложения:

Ответы

Автор ответа: serhiikravchenko
1

Ответ:

8 см

Пояснення:

За законом зворотних квадратів, відстань між обʼєктом і обʼєктивом (фокусна відстань) обернено пропорційна квадрату відношення збільшення:

f / d = (h_обр / h_об)²

де:

f - фокусна відстань, см;

d - відстань між обʼєктом і обʼєктивом, см;

h_обр - висота зображення, см;

h_об - висота обʼєкта, см.

Підставимо відомі значення:

2 / d = (6 / 12)²

d = 2 * (12 / 6)²

d = 2 * 4 = 8 см

Отже, дерево фотографували з відстані 8 см.

Відповідь: 8 см

Похожие вопросы