Предмет: Химия,
автор: frosttiktok75
При згоранні органічної сполуки масою 16,8грама утворився СО2 масою 52,8 грами та Н2О масою 21,6г.Визначити молекулярну формулу сполуки,якшо відносна густина за киснем дорінює 2,644
Ответы
Автор ответа:
0
Молекулярна маса сполуки дорівнює сумі молярних мас СО2 і Н2О:
M = 44 + 18 = 62
Відносна густина за киснем дорівнює відношенню молярної маси сполуки до молярної маси кисню:
2,644 = M / 32
Звідси:
M = 2,644 * 32 = 85,2
Отже, молекулярна маса сполуки дорівнює 85,2.
Оскільки в сполуці є два атоми Оксигену, то молекулярна формула сполуки може бути:
C2H4O2 (масова частка Оксигену в сполуці дорівнює 44/85,2 = 0,51, що відповідає двом атомам Оксигену);
C3H6O3 (масова частка Оксигену в сполуці дорівнює 54/85,2 = 0,63, що також відповідає двом атомам Оксигену);
C4H8O4 (масова частка Оксигену в сполуці дорівнює 64/85,2 = 0,74, що перевищує два атоми Оксигену).
Отже, молекулярна формула сполуки C2H4O2.
Це відповідає етанолу, який має відносну густину за киснем, рівну 2,644.
M = 44 + 18 = 62
Відносна густина за киснем дорівнює відношенню молярної маси сполуки до молярної маси кисню:
2,644 = M / 32
Звідси:
M = 2,644 * 32 = 85,2
Отже, молекулярна маса сполуки дорівнює 85,2.
Оскільки в сполуці є два атоми Оксигену, то молекулярна формула сполуки може бути:
C2H4O2 (масова частка Оксигену в сполуці дорівнює 44/85,2 = 0,51, що відповідає двом атомам Оксигену);
C3H6O3 (масова частка Оксигену в сполуці дорівнює 54/85,2 = 0,63, що також відповідає двом атомам Оксигену);
C4H8O4 (масова частка Оксигену в сполуці дорівнює 64/85,2 = 0,74, що перевищує два атоми Оксигену).
Отже, молекулярна формула сполуки C2H4O2.
Це відповідає етанолу, який має відносну густину за киснем, рівну 2,644.
frosttiktok75:
Напиши дано
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: lelev11081999
Предмет: Биология,
автор: dashashvets2
Предмет: Английский язык,
автор: rovdoroman0
Предмет: Биология,
автор: kseniyalyadova22