Предмет: Химия,
автор: dzhumaievaleria20
ДАЮ УСІ БАЛИ!!!! Обчисліть відносний вихід гідроген хлориду, якщо з хлору масою 213 г одержали гідроген хлорид масою 195 г
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(Cl2) = 213 г
mпр.(HCl) = 195г
Найти: η(HCl) - ?
Обчислимо кількість речовини азоту:
n(Cl2) = m(Cl2)/M(Cl2) = 213/71 = 3 моль
Складемо РХР:
Cl2 + H2 = 2 HCl
З РХР бачимо, що n(Cl2) : n(HCl) = 1 : 2, тоді
n(HCl) = 2n(Cl2) = 2 * 3 = 6 моль
M(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г/моль
mтеор.(HCl) = n(HCl) * M(HCl) = 6 * 36,5 = 219 г
η(NH3) = mпр.(HCl) /mтеор.(HCl) * 100% = 195/219 * 100% = 89%
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: kri213gr
Предмет: Литература,
автор: vov12052000
Предмет: Английский язык,
автор: sergejip600
Предмет: Математика,
автор: 777Sunflower777
Предмет: Обществознание,
автор: vanahorosenko92
1) молекулярної дегідратації 2-пропанолу;
2) взаємодії 2-бутанолу з гідроген бромідом;
3) одержання...
https://znanija.com/task/54387991?utm_source=android&utm_medium=share&utm_campaign=question https://znanija.com/task/54387991?utm_source=android&utm_medium=share&utm_campaign=question