Предмет: Физика, автор: kramar2000

На похилій площині знаходиться тіло масою m = 50 кг, на яке діє притискаюча горизонтальна сила F = 300 Н. Знайти величину і напрям прискорення тіла та силу, з якою воно діє на поверхню. Кут нахилу площини до горизонту

α= 30°. Тертям знехтувати, взяти g = 10 м/с2

Ответы

Автор ответа: IamLeV
0

Відповідь:

Прискорення тіла дорівнює 5 м/с2, воно направлено вниз по похилій площині. Сила, з якою тіло діє на поверхню, дорівнює 250 Н.

Пояснення:

Розв'язання:

Сила тяжіння діє вертикально вниз, її модуль дорівнює mg = 50 * 10 = 500 Н.

Розкладемо силу тяжіння на дві складові:

Сила реакції опори R направлена перпендикулярно до поверхні площини.

Сила, що діє на тіло по дотичній до площини N.

Сила реакції опори рівна і протилежна по дотичній до площини силі, що діє на тіло по дотичній до площини, тобто R = N.

Кут між силою тяжіння і дотичною до площини дорівнює куту нахилу площини α = 30°.

Відповідно до теореми Піфагора, модуль сили, що діє на тіло по дотичній до площини, дорівнює:

N = mg * sin α = 500 * sin 30° = 250 Н

Сила, з якою тіло діє на поверхню, дорівнює і протилежна по дотичній до площини силі, що діє на тіло по дотичній до площини, тобто N = 250 Н.

Прискорення тіла направлено по дотичній до площини, його модуль дорівнює:

a = N / m = 250 / 50 = 5 м/с2

Отже, прискорення тіла дорівнює 5 м/с2, воно направлено вниз по похилій площині. Сила, з якою тіло діє на поверхню, дорівнює 250 Н.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: svetlanakolotunuk
Предмет: Математика, автор: maftunakulieva277