бали) Обчисліть об'єм сульфур (ІV) оксиду (м³), який необхідно окиснити киснем для одержання сульфур (VI) оксиду масою 280 кг, вихід якого становить 70%
Ответы
Объяснение:
Для обчислення об'єму сульфур (IV) оксиду, який необхідно окиснити киснем для одержання 280 кг сульфур (VI) оксиду, вихід якого становить 70
Реакція окислення сульфур (IV) оксиду до сульфур (VI) оксиду виглядає наступним чином:
2SO2 + O2 → 2SO3
Таким чином, молекулярне відношення Сульфур (IV) оксиду (SO2) до сульфур (VI) оксиду (SO3) дорівнює 2:2, тобто 1:1.
З даних відомо, що маса сульфур (VI) оксиду становить 280 кг, а вихід становить 70
Тепер необхідно знайти об'єм сульфур (IV) оксиду. Для цього скористаємося формулою:
m = V × g
де m - маса, V - об'єм, а g - щільність речовини.
Підставляючи відомі значення m = 400 кг та g = 1.145 кг/м^3 (щільність сульфур (IV) оксиду), ми можемо знайти об'єм V:
V = (m)/(g) = (400 кг)/(1.145 кг/м^3)≈ 349.34 м^3
Отже, об'єм сульфур (IV) оксиду, який необхідно окиснути киснем для одержання 280 кг сульфур (VI) оксиду, вихід якого становить 70