- Запишіть речення під диктовку розкривши дужки де це потрібно, поясніть написання сполучників та омонiмiчних iнших частин мови 1. Подекуди в лісовій гущавинi й справді озивались птахи, (про) те в їхніх голосах було мало радості, а більше неясного, безпричинного смутку (Є. Гуцало). 2. Кожне покоління вип'є свою чашу. Але чому вони повинні пити ще й нашу?! (При) чому вона ж і не наша, це ж нам залишена чаша (Л. Костенко). 3. Образ замисленого Сосюри лишився в моїй пам' яті не менш яскравим, (а) ніж образ поета, який читае захопленiй аудиторії свої поезії (П. Усенко). 4. (Як) би ви поставились до того, хто розрив могилу вашого діда, виправдовуючись наукою? (Є. Гуцало). 5. На зиму русалки зникають. (За) те напровесні, щойно починає все довкола зеленiти, з'являються знову (М. Іванченко). 6. (Як) би знали ці люди, які то сумні дні без сонця, без мiсяця ночi! (Леся Українка). 7. Поки мати готувала обід, старший син (тим) часом полагодив рибальські снасті. 8. У кого що болить. (Про) те й кричить (Л. Боровиковський). 9. (Шо) б у землi не таïлось, те вирине з часом до сонця, (Шо) б не блищало на нiй - вона в глибину свою візьме (Горацій; перекл.А. Содомори).
Ответы
Ответ:
1. Подекуди в лісовій гущавині й справді озивались птахи, **про** те в їхніх голосах було мало радості, а більше неясного, безпричинного смутку (Є. Гуцало).
2. Кожне покоління вип'є свою чашу. Але чому вони повинні пити ще й нашу?! (При) чому вона ж і не наша, це ж нам залишена чаша (Л. Костенко).
3. Образ замисленого Сосюри лишився в моїй пам'яті не менш яскравим, **а** ніж образ поета, який читає захопленій аудиторії свої поезії (П. Усенко).
4. **Як** би ви поставились до того, хто розрив могилу вашого діда, виправдовуючись наукою? (Є. Гуцало).
5. На зиму русалки зникають. **За** те напровесні, щойно починає все довкола зеленіти, з'являються знову (М. Іванченко).
6. **Як** би знали ці люди, які то сумні дні без сонця, без місяця ночі! (Леся Українка).
7. Поки мати готувала обід, старший син **тим** часом полагодив рибальські снасті.
8. У кого що болить. (Про) **те** й кричить (Л. Боровиковський).
9. **Шо** б у землі не таїлось, те вирине з часом до сонця, **шо** б не блищало на ній - вона в глибину свою візьме (Горацій; перекл. А. Содомори).