Предмет: Українська мова, автор: melnikartem25072

Спишіть, ставлячи потрібні розділові знаки в реченнях із діє прикметниковими і дієприслівниковими зворотами. Обґрунтуйте. Визнач те стилістичну роль дієприкметникових і дієприслівникових зворотів у реченнях. 1. Схилились два самотні клени читаючи песни буквар. 2. Жаркий, духотний день зомлівши від напруги упав на гру ди ночі. 3. Я і море прихилившись головами одне до одного гомонимо собі (Із та. Б.-І. Антонича). 4. Упало яблуко звісту ючи про осінь (В. Голобородько). 5. Шуміла річка вкрита біли ми сережками піни. 6. Обабіч шляху лежали незнайомі поля перекраяні вузькими довгими нивками (Із тв. О. Гончара). 7. А кобзою його була істинно народна поезія а глибин душі виспівана рідною і братніми мовами на весь голос, крізь усе життя... (О. Мазуркевич)

Ответы

Автор ответа: FaniFold
13

Ответ:

1. Схилились два самотні клени, читаючи весни буквар.

**Обґрунтування:** Додана кома перед "читаючи" допомагає підкреслити одночасність дій (схилення кленів і читання букваря), роблячи речення чіткішим.

2. Жаркий, духотний день, зомлівши від напруги, упав на груди ночі.

**Обґрунтування:** Додані коми допомагають відокремити дієприкметниковий зворот "жаркий, духотний день" та дієприслівниковий зворот "зомлівши від напруги", що робить речення більш структурованим.

3. Я і море, прихилившись головами одне до одного, гомонимо собі (Із тв. Б.-І. Антонича).

**Обґрунтування:** Коми перед і після "прихилившись головами одне до одного" визначають причетність дієприкметникового звороту і роблять більш чітким взаємозв'язок між "Я і море" та "гомонимо собі".

4. Упало яблуко, звістуючи про осінь (В. Голобородько).

**Обґрунтування:** Кома перед "звістуючи" розрізняє дієприкметниковий зворот та допомагає виразити ідею того, що яблуко упало саме з метою повідомлення про настання осені.

5. Шуміла річка, вкрита білими сережками піни.

**Обґрунтування:** Кома відокремлює дієприкметниковий зворот "вкрита білими сережками піни" і робить речення легше зрозумілим, підкреслюючи стан річки.

6. Обабіч шляху лежали незнайомі поля, перекраяні вузькими довгими нивками (Із тв. О. Гончара).

**Обґрунтування:** Додавані коми визначають місце перекріювання двох зворотів, підкреслюючи опис поля та його характеристики.

7. А кобзою його була істинно народна поезія, з глибин душі виспівана рідною і братніми мовами - на весь голос, крізь усе життя... (О. Мазуркевич)

**Обґрунтування:** Додані коми визначають місце поділу між дієприкметниковим зворотом "з глибин душі виспівана" та дієприслівниковим зворотом "на весь голос", які виокремлюють основні елементи поетичного опису.

Похожие вопросы