Предмет: Физика, автор: dianasaman2011

СРОЧНО ПРОШУ
тема, мета,обладнання, опис роботи, заповнити таблиці 1,2,3, висновок

Приложения:

Ответы

Автор ответа: irynakolo2004
1

Лабораторна робота № 5

Тема. Дослідження коливань нитяного маятника

Мета: визначити амплітуду і період коливань нитяного маятника; переконатися на досліді, що період коливань маятника не залежить від амплітуди його коливань і маси тягарця, проте залежить від довжини нитки.

Обладнання: дві невеличкі важкі кульки відомих мас; дві міцні нерозтяжні нитки завдовжки 1,05-1,1 м; лінійка (мірна стрічка); штатив із муфтою та кільцем; секундомір.

ВКАЗІВКИ ДО РОБОТИ

Підготовка до експерименту

1. Перед тим як виконувати роботу, переконайтеся, що ви знаєте відповіді на такі запитання:

1) Що називають амплітудою коливань? (Амплітуда коливань---це фізична величина, що дорівнює максимальній відстані, на яку відхиляється тіло від положення рівноваги під час коливань.) 2) За якою формулою можна обчислити період коливань? (Період коливань — це фізична величина, що дорівнює часу, за який відбувається одне коливання. Період коливань, як і період рівномірного руху по колу, позначають символом Т і обчислюють за формулою:

2. Визначте ціну поділки шкали лінійки.

3. Запишіть значення мас кульок до табл. 2.

4. Закріпіть кульки на нитках.

Експеримент. Опрацювання результатів експерименту

Суворо дотримуйтесь інструкції з безпеки (див. форзац підручника).

1. Установіть на краю стола штатив. Біля його верхнього кінця закріпіть за допомогою муфти кільце й підвісьте до нього одну з кульок на нитці так, щоб довжина одержаного маятника становила 1 м. Пересуваючи муфту вздовж штатива, установіть її на такій висоті, щоб кулька була на відстані 3-5 см від розташованої на підлозі лінійки.

2. Дослідіть залежність періоду коливань маятника від його амплітуди. Для цього:

1) відхиливши маятник на відстань 2-3 см від положення рівноваги і відпустивши, виміряйте час, за який маятник виконає 20 коливань; визначте період коливань;

2) повторіть дослід, збільшивши амплітуду коливань до 5-6 см;

3) результати вимірювань та обчислень занесіть до табл. 1.

3. Дослідіть залежність періоду коливань маятника від його маси.

Для цього:

1) перенесіть із табл. 1 до табл. 2 результати досліду № 1;

2) повторіть дослід для другого маятника (іншої маси): амплітуда коливань має становити 2-3 см. Зверніть увагу: довжини першого та другого маятників мають бути однаковими.

3) результати вимірювань і обчислень занесіть до табл. 2.

4. Дослідіть залежність періоду коливань маятника від його довжини. Для цього:

1) перенесіть із табл. 1 до табл. 3 результати досліду № 1;

2) повторіть дослід, зменшивши довжину першого маятника до 25 см; амплітуда коливань має становити 2-3 см;

3) результати вимірювань і обчислень занесіть до табл. 3


Висновок: На лабораторній роботі ми навчалися виміряти час коливань маятника. На точність отриманих даних вплинули ціна поділки приладів та кількість вимірювань. Ми встановили, що період коливань маятника не залежить ні від амплітуди, ні від маси тягарця, але залежить від довжини маятника.

Приложения:
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: lakihaker
Сиплеться, осипається листя, гнуться, горбляться берези, плаче й посміхаєтся крізь сльози осінь. Грибна пора! Зустрівшись із боровиком, я завжди радію, присідаю, говорю з ним а потім уже орудую кіскою. Зібрані зранку гриби несу додому. Боровики й красноголовці дуже смачні. А ще смачніші опеньки заправлені олією. А від пирогів з опеньками хто відмовиться! «Пішов дід по гриби, баба по опеньки», - доносится здалеку. Я підхоплюю пісню і , похитуючи головою, вдивляюсь у далечінь. Збиваючи росу, хожу по траві, а очима так і пантрую на всі боки. «Ой гайку, гайку, дай мені бабку», - наспівую я, минаючи сироїшки. І гай, не довго думаючи, дає мені бабку. Вона примостилася під рострісканим кореневищем берези. Ніжка на ній темна, лусковита, верх сіренький, а низ оксамитнобілий. Але це місце не грибне. Іду далі, де небо аж ллється в ліси і струшує з них лисття. Це березняк, що побратався з полохливою осичиною. Чи є вітер, чи нема його, а вона, позеленівши, тремтить і тремтить, наче холод і переляк увійшли в кожен її листок. Я присідаю навпочіпки й тихенько придивляюсь, що робиться навколо.

ВИПРАВИТИ ПОМИЛКИ