Предмет: Українська мова, автор: nagibatik228

Твір на тему «Річка Донбас»

Ответы

Автор ответа: nikaQwo
0

Відповідь:Зміна природного вигляду Донбасу почалася порівняно недавно, але проходило бурхливими темпами. Гіппократ, який жив у IV столітті до нашої ери, зазначає, що скіфська земля являє собою рівнину, багату травою, але позбавлену дерев та помірно зрошену. На той час на території Донбасу існували ліси в долинах рік. Таким чином, наша земля вже 2-2,5 тисячі років тому постала у вигляді безмежних степів, місцями ж, головним чином вздовж рік та в гірських місцевостях, можна було зустріти великі лісові масиви.

Район Донбасу, розташований між Дніпром та Доном, не був вкритий льодовиком, що відіграло важливу роль у збереженні різноманіття рослинності. Значна розмежованість рельєфу, наявність частих виходів на поверхню гірських порід, віддаленість від великих річкових магістралей і невеликі площі придатних для обробки земель обумовили малу заселеність Донбасу майже до кінця XVII століття. Отже, і вплив людини на природу був тут менш помітним, ніж у придонських та придніпровських районах.

Інтенсивна колонізація краю почалася в другій половині XVI століття. Одночасно з оранням степів та вирубкою лісів розвиваються процеси утворення балок і змиву ґрунтів, зниження рівня ґрунтових вод, замулювання та висихання степових річок. Почалася хижацька експлуатація природних багатств Донбасу. Всюди оралися цілинні землі, швидко знищувалися ліси. Але й ті природні пам’ятники, що збереглися, дають нам уявлення про рослинність краю. В деяких куточках Донбасу зустрічаються реліктові рослини, які залишилися ще з дольодовикового періоду, а також цілі ділянки природних лісів та степів.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: us1983
1уровень
1. Выпишите из предложенного списка кишечнополостных: медуза -корнерот, большой прудовик, дождевой червь, гидра, аскарида человеческая.
2. Выпилите из предложенного списка кольчатых червей: устрица, дождевой червь, рапана , пиявка, острица.
2 уровень
3. Многослойная кутикула на поверхности тела аскариды:
а) защищает паразита от переваривания;
б) обеспечивает поглощение питательных веществ;
в) помогает изгибать тело.
4. Тело моллюсков покрыто кожной складкой___
3 уровень
5. Каковы приспособления речного рака для передвижения, отыскивания и захвата пищи, защиты от врагов?
6. Составьте схему развития насекомых с полным метаморфозом и приведите 3 примера.
4 уровень
7. Почему большого прудовика, виноградную улитку и слизня относят к типу моллюсков?
8. Какие особенности насекомых позволили им широко распространиться на Земле?
5уровень
9. Уничтожение малярии оказалось сравнительно простым делом по сравнению с клещевым энцефалитом. Почему?
10. Что позволяет виноградной улитке перемещаться по вертикальным поверхностям и даже вниз головой?