Предмет: История, автор: nazar18102001

«Бо як ото хто-небудь землю зоре, а другий засіє, а інші пожинають і їдять поживу вдосталь, — так і сей. Отець бо його Володимир землю зорав і розмʼякшив, себто хрещенням просвітив, а сей великий князь Ярослав, син Володимирів, засіяв книжними словами серця віруючих людей, а ми пожинаєм, учення приймаючи книжнее. Велика бо користь буває людині од учення книжного. Книги ж учать і наставляють нас на путь покаяння, і мудрість, бо і стриманість здобуваємо ми із словес книжних, бо се є ріки, що напоюють всесвіт увесь. Се є джерела мудрості, бо є у книгах незмірна глибина»
. 1) Які діяння князів Володимира і Ярослава прославляє літописець?
2) Із чим автор порівнює книги, книжне слово?
3) Які історичні факти підтверджують наведені слова літописця?

Ответы

Автор ответа: ivaneczahar
1

Ответ:

1) Літописець прославляє дії князів Володимира і Ярослава за їхню роль у просвітленні та освіті народу. Володимир розм'якшив землю хрещенням, а Ярослав засіяв серця віруючих книжними словами, сприяючи великій користі для людей.

2) Автор порівнює книги та книжне слово з зорею, яка зорює землю. Книги принесли світло знань і просвіти, а їхні слова порівнюють з тим, як землю зорюють, щоб стати гарний урожай.

3) Історичні факти, які підтверджують наведені слова літописця, включають хрещення Київської Русі Володимиром Святославичем у 988 році та діяльність Ярослава Мудрого, який підтримував освіту, засновав першу бібліотеку в Київській Русі та підтримував церковні та культурні ініціативи.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: rasidovamalika78