Если у рыбы плохо развито зрение то где она водится? помогитеее пожалуйста
Ответы
Ответ:
Очі риб за своєю будовою дуже схожі з очима інших хребетних, в яких світло через рогівку та кришталик потрапляє на сітківку, де палички (клітини, що відповідають за чорно-білий зір) та колбочки (клітини, що відповідають за кольоровий зір) обробляють візуальну інформацію та передають сигнали на нейрони.
Головна принципова відмінність риб'ячого ока полягає в тому, що для фокусування на предметі риби не змінюють кривизну кришталика, а наближають або віддаляють його від рогівки. Структура сітківки варіює для риб залежно від місця їхнього мешкання: у глибоководних видів очі пристосовані для сприйняття світла переважно червоної частини спектру (завдяки максимальній для видимого світла довжині хвилі воно найменше віддзеркалюється товщею води), а риби, що живуть на мілководді сприймають ширший спектр.
Тож будова риб’ячого ока таке, що кут огляду досить обширний. Риба здатна бачити все, що відбувається по сторонах, вгорі, внизу і навіть позаду неї. Але тільки на короткі відстані, зазвичай близько двох метрів. Якщо вода прозора і світла, то дистанція збільшується до 12 метрів. Деякі риби мають сітківку ока, розділену на дві частини. Це дозволяє бачити їм наземну частину і підводнУ, коли риба плаває на поверхні. Ті представники рибного сімейства, які живуть в глибинах, бачать дуже слабо, деякі зовсім сліпі. Зате хижаки здатні помітити будь-який рух, блискавично відреагувавши. Яскраве світло засліплює риб, вони практично втрачають зір в такі моменти, хоча за сприятливих умов навіть розрізняють кольори.