Предмет: Химия,
автор: iwillbewithoutaname
ПРАКТИЧНА РОБОТА N3
Дослідження фізичних і хімічних явищ.
ДОСЛІД 2.
У пробірку із другою частиною розчину мідного купоросу додайте кілька залізних ошурків. Якого кольору набуває їхня поверхня? Який метал має такий колір?
Вміст пробірки періодично перемішуйте скляною паличкою до повної зміни забарвлення розчину. Якого кольору він набув?
Повільно перелийте розчин у маленьку порцелянову чашку (тверді речовини мають залишатись у пробірці.) Обережно випарте розчин досуха. Який колір твердого залишку? Про що він свідчить?
Чи відбулося хімічне явище в досліді 2? Відповідь обґрунтуйте.
Під час виконання кожного досліду записуйте в таблицю свої дії, спостереження, а після його завершення –висновки.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Залізні ошурки, додані до пробірки з мідним купоросом, набудуть червоного кольору на поверхні. Цей колір свідчить про утворення мідного металу на поверхні заліза.
Під час перемішування розчину спостерігається зміна його забарвлення. Мідний купорос реагує з залізом, утворюючи мідні сполуки, що призводить до зміни кольору розчину на зелений або синій.
Випарюючи розчин досуха та залишаючи твердий осад, можна спостерігати, що він має білого або світло-сірого кольору. Це свідчить про те, що утворився білий осад мідних сполук.
У досліді відбулося хімічне явище, оскільки сталася реакція між залізом та мідним купоросом, що призвела до утворення нових сполук. Зміна кольору розчину та утворення білого осаду свідчать про цю хімічну реакцію.
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: matvisyknadia
Предмет: Математика,
автор: matvijdragan484
Предмет: Математика,
автор: zagrebelnijslavik44
Предмет: Физкультура и спорт,
автор: Аноним
Предмет: Литература,
автор: vk8377507