Предмет: Физика,
автор: ivanrozhok2010
Коли до пружини динамометра підвісили вантаж деякої маси вона видовжилась на 6 см. Потім цей вантаж повністю занурили у воду, при цьому видовження пружини дорівнювало 4 см, а рівень води в мензурці збільшився на 1 дм3. Знайдіть масу та густину вантажу. Силою Архімеда в повітрі можна знехтувати. Густина води 1000 кг/м3.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Різниця між видовженнями пружини при підвішуванні вантажу в повітрі та при зануренні його у воду дорівнює зміні довжини пружини, викликаної силою Архімеда:
Δl = l - l' = 6 см - 4 см = 2 см = 0,02 м.
Сила Архімеда, що діє на вантаж у воді, дорівнює вазі витісненої води:
F = mg = ρgV,
де:
m - маса вантажу;
g - прискорення вільного падіння;
ρ - густина води;
V - об'єм витісненої води.Звідси:
m = F / g = ρgV / g = ρV.
Об'єм витісненої води дорівнює об'єму вантажу:
V = V' = 1 дм3 = 0,001 м3.
Тоді маса вантажу дорівнює:
m = ρV = 1000 кг/м3 * 0,001 м3 = 1 кг.
Густина вантажу дорівнює:
ρ = m / V = 1 кг / 0,001 м3 = 1000 кг/м3.
Відповідь: маса вантажу 1 кг, густина вантажу 1000 кг/м3.
Объяснение:
ivanrozhok2010:
дякую велике!
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: hramazanova195
Предмет: Английский язык,
автор: maksimmiron666zet
Предмет: Английский язык,
автор: basenkop
Предмет: Українська література,
автор: Аноним