8.Нижче наведені варіанти запитань, характерних для анкети або для інтерв’ю. Поясніть мету, з якою ставилися ці запитання, ступінь варіативності відповідей і доцільність цих методів збору фактичного матеріалу. А. Як ти ставишся до людей інших рас і національностей? а) з неприязню, ненавистю; б)байдуже; в)вивчаю, цікавлюсь; г)вважаю рівними з собою; д)готовий до дружби і співпраці; е)не бачу проблем. Б. Після неприємних для мене подій, я частіше всього...: а)...переживав почуття гніву, злості на себе або на оточуючих; б)...виникало бажання що-небудь штовхнути, зламати, поруйнувати, ударити кого-небудь; в)...оцінював перспективи майбутнього –будував плани на майбутнє; г)...з’являлися думки типу «заснути і не прокинутися», «якби зі мною відбулося що-небудь, і я помер...» і т.д. В. Які дії, вчинки, особисті якості твоїх однокласників ти найбільше шануєш?
Ответы
Ответ:
А. Мета цього запитання полягає в дослідженні ставлення опитуваної особи до людей інших рас і національностей. Варіативність відповідей дозволяє оцінити різноманітність поглядів та ставлень, а також визначити рівень толерантності та взаєморозуміння.
Б. Це запитання спрямоване на вивчення реакцій опитуваної особи на неприємні події. Різні варіанти відповідей дозволяють зрозуміти, які емоції переважають: гнів, бажання вираження агресії, рефлексію щодо майбутнього чи навіть депресію. Це може вказати на рівень стресостійкості та психологічної стійкості.
В. Мета цього запитання – дослідження цінностей та вподобань опитуваної особи щодо дій, вчинків та особистих якостей її однокласників. Дозволяє визначити соціальні стандарти та вплив оточуючого середовища на формування цінностей у особистості.
Ці питання є ефективними методами збору фактичного матеріалу у соціологічних та психологічних дослідженнях, сприяючи отриманню інформації про ставлення, емоційний стан та соціальні уподобання опитуваних.