Предмет: Физика, автор: shp4frpddp

Під час піднімання вантажу масою 30 кілограм здійсне на роботу 3,2 кДж.Вантаж піднімався зі стану спокою рівноприскорено на висоту 10 м.Знайти прискорення вантажу
ПОЖАЛУСТА ПОМОГИТЕ!!!!

Ответы

Автор ответа: leaver758
0

Ответ:

Робота, яка здійснюється під час підняття вантажу, дорівнює зміні потенціальної енергії вантажу:

```

W = ΔU

```

де:

* W - робота

* ΔU - зміна потенційної енергії

Зміна потенційної енергії вантажу дорівнює:

```

ΔU = mgh

```

де:

* m - маса вантажу

* g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с²)

* h - висота підйому вантажу

Тому:

```

W = mgh

```

З іншого боку, робота, яка здійснюється під час підняття вантажу, дорівнює:

```

W = Fs

```

де:

* F - сила, яка здійснює роботу

* s - шлях, який проходить вантаж

У нашому випадку сила, яка здійснює роботу, дорівнює силі тяжіння, що діє на вантаж:

```

F = mg

```

Тому:

```

W = mgs

```

Оскільки робота є величиною сталою, то:

```

mgs = mgh

```

звідки:

```

s = gh

```

Швидкість вантажу в кінці підйому дорівнює:

```

v = √(2gh)

```

Тоді прискорення вантажу дорівнює:

```

a = v/t

```

де:

* t - час підйому вантажу

Звідси:

```

a = √(2gh) / t

```

Оскільки вантаж піднімався рівноприскорено, то час підйому вантажу дорівнює:

```

t = h / v

```

Тому:

```

a = √(2gh) / (h / v)

```

звідки:

```

a = √(2gv)

```

Відповідно до умов задачі:

* m = 30 кг

* h = 10 м

* W = 3,2 кДж

Відповідно до формули:

```

a = √(2gv) = √(2 * 9,8 м/с² * 3,2 кДж / 30 кг) = 4,8 м/с²

```

Отже, прискорення вантажу дорівнює 4,8 м/с².


shp4frpddp: Можно как-то по проще расписать?
shp4frpddp: Можно как-то по проще расписать?
Похожие вопросы
Предмет: Оʻzbek tili, автор: nigoraxamroqulova773
Предмет: Алгебра, автор: n3sip22888nik
Предмет: Английский язык, автор: svetli4naja2022