Предмет: Биология, автор: solovejanna722

Опишіть структуру штучної екосистеми — яблуневого саду
даю 50 балів СРОЧНО !!!​

Ответы

Автор ответа: sofiaronam2000
1

Відповідь:

Яблуневий сад — це штучна екосистема, створена людиною для вирощування яблук. Основними компонентами цієї екосистеми є:

Рослини: яблуні, трави, бур'яни.
Тварини: комахи, птахи, ссавці.
Неживі компоненти: повітря, вода, ґрунт.
Рослини є основним джерелом енергії та поживних речовин для всієї екосистеми. Яблуні є продуцентами, тобто вони виробляють органічні речовини за допомогою фотосинтезу. Трави та бур'яни також є продуцентами, але вони менш продуктивні, ніж яблуні.

Тварини відіграють важливу роль у циркуляції речовин і енергії в екосистемі. Комахи, такі як бджоли, джмелі та оси, запилюють яблуні, що сприяє їхньому плодоношення. Птахи, такі як горобці, синиці та шпаки, знищують шкідників яблунь. Ссавці, такі як лисиці, зайці та миші, можуть пошкоджувати яблуні, але вони також є їжею для хижаків, таких як лисиці, яструби та куниці.

Неживі компоненти забезпечують умови для життя рослин і тварин. Повітря містить кисень, необхідний для дихання рослин і тварин. Вода необхідна для фотосинтезу, росту рослин та життєдіяльності тварин. Грунт забезпечує рослини поживними речовинами та утримує їх у вертикальному положенні.

Взаємозв'язки між компонентами яблуневого саду досить складні. Рослини та тварини взаємодіють між собою як прямо, так і опосередковано. Наприклад, яблуні забезпечують їжею комахи, а комахи, у свою чергу, запилюють яблуні.

Яблуневий сад є важливою складовою сільського господарства. Він забезпечує людину харчовими продуктами та сировиною для переробки.

Пояснення: думаю тут все понятно пж лайк бро

Автор ответа: karinamahanko1
0

Ответ:

Садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть…» Хто не знає цих поетичних слів Тараса Шевченка? З давніх-давен українці приносили з лісу та висаджували біля своєї оселі дерева і кущі зі смачними соковитими плодами. Сучасне українське село не уявити без весняного буяння квітучих садів (мал. 74), як не можна й припуститися думки, що влітку та восени у кожному подвір’ї немає духмяних ягід і фруктів. Селяни зазвичай вирощують їх для власних потреб. А як бути мешканцям міст? Для того щоб усім вистачало і свіжих, і консервованих соків, ягід та фруктів, на великих площах вирощують сади.

Особливості створення саду

Сад - це насадження дерев і кущів, що щедро і тривалий час забезпечують людину їстівними плодами.

Особливостями саду є те, що під час його закладання враховують кліматичні умови, початок плодоношення і довговічність дерев, родючість ґрунту, рельєф місцевості, рівень ґрунтових вод і навіть можливості запилення та самозапилення. Ретельно добирають сорти рослин. Виявляється, слід багато знати, щоб виростити високоврожайний сад! Сади можуть охоплювати значні площі. Тоді їхню територію розбивають на окремі ділянки (квартали), з’єднані між собою дорогами. дних екосистем, створює людина. Має сад і своїх шкідників, як-от: попелицю, яблуневу плодожерку, мишей, зайців. Попелиця живиться соком рослин. Незважаючи на малі розміри, вона дуже ненажерлива. Велике скупчення попелиць на одному дереві призводить до того, що листки скручуються й засихають. А рослина невеликих розмірів (саджанець) може загинути, якщо вчасно не знищити шкідника.

Хто населяє екосистему саду

Передусім до екосистеми саду належать спеціально висаджені людиною дерева і кущі. Найпоширенішими фруктовими деревами в Україні є яблуня, груша, черешня, вишня, слива, абрикос; кущами - смородина, малина, аґрус. Кримські яблука, мелітопольські черешні відомі далеко за межами України. Поруч із плодовими деревами ростуть різні бур’яни. їх знищують, аби вони не забирали з ґрунту потрібні саду поживні речовини.

Із тваринних організмів, які найчастіше відвідують сад (мал. 75), заслуговують на увагу бджоли та інші комахи, що беруть участь у запиленні.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: arina81947hd
Предмет: Химия, автор: wwwbjxa20041