Предмет: Физика,
автор: olga47pwpwpwwow
Відстань між предметом і його уявним зображенням 50см. Висота предмета 20см, а висота зображення 5см. Знайдіть фокусну відстань лінзи. Відповідь надайте в Cl. Запишіть тільки число.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Для розв'язання цієї задачі скористаємося формулою тонкої лінзи:
```
1/f = 1/d_p + 1/d_i
```
де:
* f - фокусна відстань лінзи,
* d_p - відстань від предмета до лінзи,
* d_i - відстань від лінзи до зображення.
Відстань від предмета до лінзи дорівнює відстані від зображення до лінзи, тому d_p = d_i = 50 см.
Висота зображення відносно висоти предмета дорівнює 1/4, тому відношення відстаней від предмета до лінзи до відстані від лінзи до зображення дорівнює 4.
Отже, маємо:
```
1/f = 1/(50 см) + 1/(50 см)
```
```
1/f = 2/(50 см)
```
```
f = (50 см) / 2
```
```
f = 25 см
```
Відповідь: 25
olga47pwpwpwwow:
Дякую
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: lili608214
Предмет: Английский язык,
автор: Sonia547
Предмет: Химия,
автор: sifisav1
Предмет: Математика,
автор: LittleKika31
Предмет: Алгебра,
автор: stmirnay