) При електролізі розплаву білої речовини А на аподі виділяється водень, а на катоді проста речовина Б. Остання на повітрі вкривається плівкою, що містить білі речовини Е та Д. а також речовину Г червоного кольору. Нагрівання Д при температурі понад 800°С приз водить до утворення речовини Е та газу оксиду неметалу. Додавання до А надлишку води призводить до виділення водню та утворення розчину речовини В. Останній у відкритій посудині перетворюється на розчин речовини Д. а) Розшифруйте, акі речовини було наведено під позначеннями А, Б, В, Г, Да Е. 6) Напишіть рівняния хімічних перетворень описаних в задачі, якщо додатково відомо, то речовина Де каталізатором горіння цукру. в) Проаналізуйте можливість електролізу водного розчину речовини А.
Ответы
Ответ:
а) Речовини, позначені літерами:
- A: Біла речовина – молибден (Mo).
- Б: Проста речовина на катоді – натрій (Na).
- В: Розчин речовини – гідроксид натрію (NaOH).
- Г: Речовина червоного кольору – бром (Br).
- Д: Речовина, яку виділяють під час нагрівання – гіпохлорит натрію (NaClO).
- Е: Речовина, утворена під час нагрівання Д – кисень (O₂).
б) Рівняння хімічних перетворень:
1. Електроліз білої речовини A:
Катод: 2H₂O + 2e^- -> H₂ + 2OH^-
Анод: 2Mo^{4+} + 6e^- ->2Mo^{2+}
2. Нагрівання D при температурі понад 800°C:
2NaClO -> 2NaCl + O₂
3. Додавання води до A:
Mo + 2H₂O -> MoO₂ + 4H^+ + 4e^-
в) Каталіз горіння цукру не пов'язаний з речовиною D, яку виділяють під час нагрівання. Тому, навряд чи речовина D може бути каталізатором горіння цукру.
г) Електроліз водного розчину речовини A можливий, якщо ця речовина є іонною. У даному випадку, можливий електроліз водного розчину молібденових солей.