Скоротити текст але зберегти зміст даю100 бал. Князь Дмитро вже було вирішив про себе, що це все, і приготував- ся до кінця, аж ні. Яничарі повели його до Топкапи, кому він ще був потрібний на знаменитому стамбульському горбі, що, потопаючи в розкішних садах і квітниках, здіймався над Мармуровим морем. Як швидко виявилося султану. Забаг побалакати з непокірним князем. Знову ти Байда? по. падишах дивився на бранця дещо враже- Не думав, що ти проти нас виступиш... Стояв високий, добрий, печений, густа борода щойно пофар- бована хною, на голові чимала чалма, одяг на ньому теж пишний, важкий, шитий золотом: Тепер ти козак Байда? У татар, здається, так звучить безтурбот ного чоловіка байда. Від народження й до сьогодні я звуся князем Вишневецьким. Кожен козак мріє, якщо й не про княжий титул, то бодай про звання старшого, а ти, виходити, навпаки. З родових князів у козаки? Князь-козак, високий, тонкий станом і гарним лицем, був вдалий із собою. Ач, які хвацкі чорні вуса! Злегка видовжене, благородне лице зразу видно, що не простолюдин, очі живі, розумні й бліс кучі. Голова голена, а з волоссям залишено лише пучок, що зветься. чуприною. Пучок довгий, скручений і закручений за живе вухо, і цим князь схожий на козаків. На ньому біла сорочка, вузькі штани з білого сукна гачі. Сорочка підперезана опояскою. Взутий у м'якісап'янові чоботи. На плечах білий шовко- вий жупан, теж дорогий. Чи знає наш бранець, князь Вишневецький, він же козак Байда, у чому його звинувачує османський султанат? Не чекаючи відповіді, султан назвав лише одне ім'я: Коплан-баши. Попереду виступив високий худий турок і тихим, але чітким голосом і навіть мовою бранця почали читати: Олексій Штанко. «Князь Вишневецький, прозваний ще козаком Байдою, прибув із загоном на Нижній Дніпро і на острові, названому Хортиця, збудував замок Січ-городок, почав воювати татарські кочовища і захоплювати степи.... От, от! чомусь аж радо вигукнув султан. це вже досить, щоб сісти на палю. Але це ще тільки початок. Читай далі. «Влітку 1556 року князь Вишневецький з острова Хортиці організував похід трьох
Ответы
Ответ:
1. Маленька ложка дьогтю зіпсує цілу бочку меду. 2. Розумний не спотикнеться двічі на той самий камінь. 3. Чого розумний стидається, тим дурень величається. 4. Не брудни криниці, бо схочені водиці. 5. Доброго тримайся, лихого цурайся. 6. Легко сказати, та важко зробити. 7. Щастя в боротьбі дається.
У складах із ненаголошеними е та и пишеться та сама буква, що й під наголосом: вели́кий (бо ве́лич), трима́ти (бо отри́мати).У словах із постійним наголосом невиразний звук рекомендується перевіряти за словником: левада, кишеня, цибуля.
Буква е пишеться:
1. У групах приголосних -ере-, -еле-: дерево, зелень, пелена.
2. Коли е при зміні слова випадає: вітер (бо вітру), справедливий (бо правда).
3. Коли звук е у відкритому складі чергується з і в закритому складі: село (бо сіл), полетіти (бо політ).
Буква и пишеться в ряді слів у групах приголосних -ри-, -ли- між приголосними у відкритих складах: бриніти, гриміти, дрижати, кривавий, криниця, стриміти, тривати, тривога, глитати.
Орфограма. Ненаголошені е, и в корені слова.