Які цілі переслідував М. Горбачов, проголошуючи «перебудову» і «гласність», і якими були наслідки цієї політики?
Ответы
Ответ:
Объяснение:
М. Горбачов, проголошуючи «перебудову» і «гласність», переслідував такі цілі:
Економічне оновлення. СРСР перебував у стані глибокого економічного застою, і Горбачов прагнув вивести країну з цього стану шляхом реформ.
Політичне оновлення. Радянська система була авторитарною і недемократичною, і Горбачов прагнув до її демократизації.
Духовне оновлення. Горбачов вважав, що радянське суспільство потребує духовного оновлення, яке б дозволило людям більш відкрито висловлювати свої думки і почуття.
Наслідки політики «перебудови» і «гласності» були неоднозначними. З одного боку, вони призвели до значних змін у радянському суспільстві, включаючи:
Економічні реформи, які призвели до деякого зростання економічної активності, але також до зростання інфляції і безробіття.
Політична демократизація, яка призвела до проведення виборів, створення багатопартійної системи і розширення громадянських свобод.
Зростання гласності, яке призвело до широкого обговорення політичних і соціальних проблем в радянському суспільстві.
З іншого боку, політика «перебудови» і «гласності» також призвела до деяких негативних наслідків, включаючи:
Зростання соціальної напруженості, викликане економічними труднощами і політичною нестабільністю.
Розпад СРСР, який стався в 1991 році.
В цілому, політика «перебудови» і «гласності» стала важливим етапом у розвитку радянського суспільства. Вона призвела до значних змін, які вплинули на подальшу долю СРСР і країн колишнього соціалістичного табору.
Відповідь:
Пояснення:
радянський союз жив за залізним занавісом.
між країнами нато та країнами учасницями варшавського договору була гонка озброєнь. в цій гонці срср витратили багато ресурсів і тому відстали в інших галузях економіки.
планова економіка дійшла до свого насичення і більше не розвивалась. про цей час казали що це часи застою. також жартували що в магазині тільки кільки, в промтоварах тільки шпильки.
на відміну від цього закордонна ринкова економіка продовжувала зростати
рівень життя громадян срср був досить низьким
єдине що було досить непогано в срср - це соціальні гарантії, безкоштовна медицина та освіта.
але це трималось на рабській праці селян, на відсутності свободи слова, свободи мислення, свободи віри.
численні надбання радянського союзу утворені завдяки копійчаній оплаті праці наприклад селян та бескоштовній праці числених в'язнів.
влада тримала населення в лещатах комуністичної ідеології.
держава потурала алкогольній залежності громадян бо мала з цього економічну вигоду. свідомий громадянин був більш небезпечний ніж п'яний.
горбачов хотів наблизити жителів срср до рівня інших країн.
він розумів що рівень життя людини може бути збільшений лише тоді коли людина свідомо працює, коли вона бачить результат праці, коли людина не бидло. тому він розпочав шлях до зближення з заходом, до демократизації суспільства, припинення гонки озброєнь, розпочав антиалкогольну боротьбу.
глибинний нарід не був готовий до цього, а підприємці одразу винайшли для себе чимало користі від цього. влада та кошти почали вислизати з центральних органів влади а саме з лап кпрс.
почалися процеси національного самоусвідомлення, почалась боротьба за свої права, почався розкіл суспільства на бідних і багатих. верхівка комуністичної партії спробувала зупинити ці процеси і влаштувала державний переворот. але громадяни не підтримали дкнп(гкчп - рос.) та встали на захист демократії.
саме в цей час велика держава срср розвалилась на десяток дрібних.
це не був завжди мирний процес. були танки на вулицях багатьох міст. була кров. баку. рига. інші міста. горбачов втратив владу остаточно коли були підписані біловезькі домовленості .
завдяки цьому утворились незалежні держави на теренах срср.
багатьом хочеться повернення до часів срср, але далеко не всім.
чимало людей звинувачують горбачова що він розвалив срср. але більшість все ж таки вдячна йому за це. наприклад завдяки розвалу срср впала берлінська стіна і поєднались західні і східні німці. завдяки перебудові моя країна стала ближчої до європи. ми перестали бути совками, натомість шукаєм своє справжнє коріння, вивчаєм правдиву історію своєї землі, прагнемо миру з друзями і захищаємось від ворогів.
велика повага М.С.Горбачову.
відповідь від нейромережі якої тоді не існувало чи відповідь від свідка подій
чат жпт або людина
гарні речення від робота або потік емоцій