Предмет: Химия, автор: 0632292930

\Установи формулу речовини, якщо її відносна формульна (молекулярна) маса становить 62, до складу входять атоми Натрію та Оксигену, й масова частка Натрію становить 74 %

Виберіть одну відповідь:
Na2O2
Na2O
NaO
NaO2

Ответы

Автор ответа: 2nata0379
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

Mr(Na(х)О(у))=62

w(Na)-74%

Na(х)О(у)-?

1) Записуемо ф-лу для розрахунку масової частки елементу в речовині

w(E)=n*Ar(E)/ Mr(Na(х)О(у))

2) Підставляємо відоме значення натрію і знаходимо його індекс (х)

74=х*23/62

х=74*62/100*23

х=2   (Na)

3)знаходимо його індекс оксигену (y)

m(O)=62-2*23=16

у(О)=m/Mr

у(О)=16/16

y=1

формулa речовини Na2O

Перевіремо: Mr(Na(2)О(1))= 23*2+16=62

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним