5.
1 раствор 2 раствор
маса соли: 1)2г 2)4г
объем воды: 1)18мл 2)36мл
массовая доля раствора: 1)? 2)?.
3 раствор 4 раствор
масса соли: 3)3г 4)1,5г
объем воды: 3)27 мл 4)18,5мл
масса раствора: 3)30г 4)20г
массовая доля раствора: 3)? 4)?.
нормально объяснил это сорр 5 класс
даю 15 баллов нужен до завтра!
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Давайте розрахуємо масову частку розчиненої речовини для кожного з варіантів.
1) Для першого розчину:
Масова частка розчиненої речовини = (маса солі / маса розчину) 100%
Масова частка розчиненої речовини = (2 г / (2 г + 18 г)) 100% = (2 г / 20 г) 100% = 10%
Таким чином, масова частка розчиненої речовини для першого розчину дорівнює 10%.
2) Для другого розчину:
Масова частка розчиненої речовини = (маса солі / маса розчину) 100%
Масова частка розчиненої речовини = (4 г / (4 г + 36 г)) 100% = (4 г / 40 г) 100% = 10%
Таким чином, масова частка розчиненої речовини для другого розчину також дорівнює 10%.
3) Для третього розчину:
Масова частка розчиненої речовини = (маса солі / маса розчину) 100%
Масова частка розчиненої речовини = (3 г / (3 г + 27 г)) 100% = (3 г / 30 г) 100% = 10%
Таким чином, масова частка розчиненої речовини для третього розчину також дорівнює 10%.
4) Для четвертого розчину:
Масова частка розчиненої речовини = (маса солі / маса розчину) 100%
Масова частка розчиненої речовини = (1,5 г / (1,5 г + 18,5 г)) 100% = (1,5 г / 20 г) 100% = 7,5%
Отже, масова частка розчиненої речовини для четвертого розчину дорівнює 7,5%.