Предмет: Биология, автор: kondratyukr

11. Ви потрапили в ситуацію, коли необхідно надати допомогу людям при кровотечі. В однієї людини - ушкодження шкіри пальця на руці, в іншої - пульсуючий потік світло-червоної крові з рани. Обгрунтуйте і вкажіть послідовність заходів першої допомоги потерпілим в описаній ситуації.
Пожалуйста, срочно!!!! Даю 20 балов

Ответы

Автор ответа: Vsemdobra2
1

Відповідь:

Я оформлю це у вигляді розповіді.

...Розумію, що у першої людини не більше ніж капілярна кровотеча, що великої загрози не несе. В іншої ж— найбільш критична і небезпечна кровотеча— артеріальна. Звісно, що спочатку слід надати допомогу людині з артеріальною кровотечею. В такому разі слід діяти негайно. Така кровотеча передбачає велику втрату крові за дуже короткий час. Час—наш ворог. Нерозумно буде витрачати його на звільнення тіла від одежі, якщо остання прилипла до нього.

1. Найперше, що необхідно зробити— придавити артерію обов'язково ВИЩЕ рани пальцями до кістки, якщо це стегнова артерія— кулаком.

2. Негайно знайти джгут для здавлення артерії. Якщо немає— ремінь, чисту хустку з палкою або без неї. Затягнути джгут ВИЩЕ місця поранення. Чому ж увесь час вище? Бо артеріальний кровотік здійснюється тільки зверху вниз і потім переходить у капіляри та знизу вгору вже вени несуть венозний кровотік, тому накладений джгут нижче рани нічим не допоможе. Затягуємо джгут і вказуємо точний час накладання. Чому? Бо більше 1 години не можна держати взимку і більше 2-ох— влітку, інакше буде некроз (омертвіння тканин).

Якщо накласти джгут неможливо (поранення на тулубі або ж під пахвою), тоді треба щільно натовкати рану стерильною чистою і сухою тканиною.

Після цього кровотеча, у більшості випадків, повинна зупинитись.

3. Зателефонувати за номером «103» у тому разі, якщо наявні зупинка дихання/ пульсу (не там, де накладений джгут, бо там, якщо він добре здавлює, пульсу і не повинно бути) по всьому тілу, втрата свідомості, стиснення у грудній клітці та інші патологічні стани.

4. Якщо потерпілий непритомний, не має серцебиття і дихання (останнє можна визначити за рухом грудної клітки) потрібно робити непрямий масаж серця і штучне дихання «рот у рот» або «рот і ніс» (5 натискань на грудину, глибиною не більше, ніж у 2 см [100 разів на хвилину] на 1 вдих двома вищенаведеними способами). Робити це до приїзду швидкої медичної допомоги.

Тільки тепер можна надавати допомогу потерпілому із капілярною кровотечею. Потрібно:

1. Промити рану чистою проточною водою;

2. Знезаразити місце ушкодження перекисом водню.

Можна нанести на краї рани йод, але не на саму рану— це спричинить опік.

Пояснення: багато написала, сподіваюсь, що змогла допомогти. Не скажу, що інформація тисячупроцентна, можливо щось упустила


Vsemdobra2: Пиши тут, якщо потрібне більш детальне пояснення
kondratyukr: Спасибо, хорошо)
Vsemdobra2: Всегда пожалуйста))
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: alexisOwO