ши його визначення. Яке походження цього поняття? 1 в Хмня К 2 мармур 33 6 P 4 Г 5 B 7 B 8 гаи 9 | M m не виходу на земну поверхню магми. внутрішньої будови Землі розташований
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Внутрішня будова Землі
Ядро – це центральна, серцевинна частина земної кулі; радіус – близько 3500 км; зовнішня частина ядра перебуває в розплавлено-рідкому стані, а внутрішня – в твердому; складається з речовини, схожої на метали (із заліза з домішками кремнію або із заліза і нікелю, є й інші припущення). Температура в ядрі досягає 5 000 0С.
Мантія – внутрішня оболонка, яка вкриває ядро (з грецької “мантія” – “покривало”); потужність - 3 000 км. Мантія – найбільша з внутрішніх оболонок планети (83 % об’єму Землі або 4/5); температура від кількох сотень градусів до +2500 0С; верхня частина мантії складена щільними породами, тобто вона тверда. Проте в ній на глибині 50–250 км від поверхні Землі розміщується частково розплавлений шар – астеносфера. Він порівняно м’який і пластичний, як пластилін чи віск. Ця речовина мантії здатна повільно текти і таким способом переміщуватися. Швидкість переміщення дуже невелика – декілька сантиметрів за рік.
Земна кора – верхній твердий шар нашої планети. Порівняно з ядром і мантією, вона дуже тонка. Товща (потужність) земної кори найбільша під горами – 70 км, під рівнинами вона становить 35–40 км, а під океанами – лише 5–10 км.
Найглибша свердловина (до 15 км) пробурена в Росії на Кольському півострові.
Кожних 33 м углиб Землі температура підвищується на 1º С.
Земна кора разом з верхньою мантією утворюють оболонку – літосферу.