Предмет: Химия,
автор: troshkinvalerij06
Для проведення реакції взято магній масою 2,4г та хлоридну кислоту в надлишку. Знайдіть масу солі, яка утвориться, якщо вихід реакції від теоретично можливого становить 80%
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Магній реагує з хлоридною кислотою за рівнянням:
Mg + 2HCl -> MgCl2 + H2
Знаходимо молекулярну масу MgCl2:
Mg: 24,3 г/моль
Cl: 35,5 г/моль * 2 = 71 г/моль
MgCl2: 24,3 г/моль + 71 г/моль = 95,3 г/моль
Тепер знаходимо масу солі, яка утвориться:
Маса MgCl2 = (маса магнію / молярна маса магнію) * молярна маса MgCl2
Маса MgCl2 = (2,4 г / 24,3 г/моль) * 95,3 г/моль = 9,41 г
Тепер знаходимо масу солі, яка утвориться при вихіді реакції 80%:
Маса солі = 9,41 г * 0,8 = 7,53 г
Отже, маса солі, яка утвориться, становить 7,53 г.
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: solomiykalioness
Предмет: Геометрия,
автор: qwerty078
Предмет: Английский язык,
автор: olegag
Предмет: Английский язык,
автор: Dmitry465565
Предмет: Математика,
автор: biculovaksenia