Предмет: Литература, автор: Аноним

Дай відновідь на питання: «Яка роль митця ( правдивого поета) и суспільстві? Як до таких
митців ставилася влада у поемі? Чому? Чи таке ставлення до митців і в реальному житті (наприклад, за радянських часів або зараз в інших, ворожих нам державах)? Проведи паралелі

між поемою Лесі Українки і долею митців в українській літературі» (до 10 речень.

Висловлюємо власні думки, не забуваємо про академічну доброчесність.)
Зробіть будь ласка

Ответы

Автор ответа: oksanagrabchak
1

Відповідь:

Питання ролі митця в суспільстві було актуальним завжди: і століття тому, і у вирі сьогочасної дійсності. Так чи інакше, митець являє собою взірець мудрості, гідності, чесного служіння справедливості, наслідування споконвічних законів моралі. До його слова прислухаються, за ним йдуть. Тому на ньому лежить надзвичайна відповідальність і за свою позицію та вчинки, і загалом за долю свого народу.

Розуміючи це, Леся Українка створює поему "Давня казка", в якій з великою художньою майстерністю розробляє тему служіння поета народові в час боротьби проти поневолювачів, у найважчу годину національної історії. Тому особа поета підноситься у творі до таких моральних і соціальних вершин, що, гадаю, не відчути це серцем неможливо. Може, саме через це образ поета (а через нього — усього народу) гостро пронизує й хвилює свідомість читача, викликаючи гарячий відгук у його душі.

За своїм сюжетом поема не складна: скориставшись перемогою своїх бійців над ворожим військом, непоказний лицар Бертольдо дістає в подарунок від короля разом з графським титулом цілу околицю і починає нещадно визискувати народ. У країні спалахує народне повстання, якому великої сили надавали пісні поета.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: fizcica17