дам 30 баллов Порівняйте територію Русі-України часів Володимира Великого та
Ярослава Мудрого, зробіть висновки.
Ответы
Ответ:
Територія Русі в часи Володимира Великого (кінець X століття) та Ярослава Мудрого (початок XI століття) включала значну частину сучасної України, частину Білорусі, Росії та частково інші території.
Під час правління Володимира Великого та його наступників територіальні розміри князівства значно зростали завдяки активній політиці розширення та утвердженню влади. Розпочався процес формування централізованої держави з Києвом як центром.
У часи Ярослава Мудрого відбувався дальший розвиток культурного та політичного життя. Важливим було зміцнення зв'язків із Західною Європою. Під час його правління Київ став центром багато національних та міжнародних подій.
Висновок полягає в тому, що під керівництвом Володимира Великого і Ярослава Мудрого територія Русі значно розширилася, ставши важливим політичним, культурним та торговельним центром. Це були часи активного формування та розвитку державності та культурного спадку, який залишив помітний вплив на історію України та сусідніх країн.
Ответ:
Объяснение:
Володимир Великий: внутрішня політика У 980 р. київським князем став Володимир. Йому необхідно було встановити та посилити владу над 20 різними племенами (слов’янськими і неслов’янськими), що жили на території Київської Русі. Володимир придушив повстання в’ятичів, радимичів, наклав на них данину. Потім Володимир приєднав до Київської Русі міста Червенської Русі — Червень, Белз, Перемишль, а також землі ятвягів (що жили між Німаном і Західним Бугом).Ярослав Мудрий займався зміцненням і розширенням кордонів держави. Так, у 1030—1031 pp. у поляків були відвойовані червенські міста. У1036 р. Ярослав Мудрий остаточно розгромив печенігів, приєднав до території Київської Русі землі племен чудь, захопив місто Юр’єв. Західні кордони зміцнювалися внаслідок успішних походів проти литовських племен.У зовнішній політиці Ярослав Мудрий вважав за головне налагодження відносин з Візантією. Хоча імператор візантійський Костянтин IX спробував змінити миролюбну політику Візантії відносно Русі, однак потім був змушений шукати примирення з нею. У 1046 р. була підписана нова російсько-візантійська угода. Ярослав займався зміцненням русько-німецьких відносин — обмін посольствами відбувався двічі: у 1030—1031 і в 1040—1043 pp.Зміцнивши в такий спосіб міжнародне становище держави, Володимир розпочав проведення внутрішніх реформ: військової, адміністративної, судової, містобудівної тощо. Військова реформа полягала в тому, що племінна організація війська була замінена феодальною: за службу воїни одержували у власність землю. Почалося будівництво фортець-укріплень біля Києва («змієві вали»). По Десні, Трубежу, Сулі, Остеру зводилися укріплені міста, що стали опорними пунктами в боротьбі з кочівниками. У ході адміністративної реформи держава була розділена на 8 округів, що поділялися на волості. На чолі округів стояли довірені особи князя або його сини.