Предмет: Химия,
автор: qwiwie1819
Помогите пожалуйста!!!
Під час взаємодії амоніаку об'ємом 10,64 л (н. у.) із киснем за наявності каталізатора було одержано нітроген(ІІ) оксид масою 12,825 г. Обчисліть відносний вихід продукту реакції.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
V(NH3) = 10,64 л
m(NO) = 12,825 г
Найти: η - ?
n(NH3) = V(NH3)/Vm = 10,64 /22,4 = 0,475 моль
Складемо РХР:
4NH3 + 5O2 = 4NO + 6H2O
За РХР бачимо, що n(NH3) : n(NO) = 4 : 4 = 1 : 1, тому
n(NO) = n(NH3) = 0,475 моль
M(NO) 14 + 16 = 30 г/моль
mтеор.(NO) = n(NO) * M(NO) = 0,475 * 30 = 14,25 г
η = mпракт.(NO)/mтеор.(NO) * 100% = 12,825/14,25 * 100% = 90%
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: gorskygrigory1981
Предмет: Математика,
автор: Dasha879545
Предмет: Геометрия,
автор: vansovichservgij11
Предмет: Биология,
автор: angekDast
Предмет: Обществознание,
автор: Berzoy7