Захист України 15 балов
1. Що таке стрілецька зброя? Де і коли її винайдено? 2. Коли розпочалася справжня історія вогнепальної стрілецької зброї? 3. Охарактеризуйте поетапно еволюцію вогнепальної зброї. 4. Складіть розповідь про історичний розвиток вогнепальної зброї в Україні. 5. Охарактеризуйте за таблицею та додатковими джерелами (Інтернет, література) стрілецьке озброєння та гранатомети у різних країнах світу.
Ответы
Ответ:
Стріле́цька збро́я — ствольна зброя для стрільби кулями та іншими видами патронів, наймасовіша з усіх видів сучасної зброї. Залежно від джерела енергії для метання набою розрізняють вогнепальну, пневматичну, механічну та електричну стрілецьку зброю. Приблизно в середині ХІІІ ст. у Європі стає відомим димний порох, а вже на початку ХIV ст., за даними рукопису з бібліотеки Оксфордського університету, створено вогнепальну зброю.3. Батьківщиною стрілецької зброї є Схід. З початку ХIV ст. Офіційною датою виникнення вогнепальної зброї, принаймні серед європейських народів, вважається XIV століття. На Русі вперше про неї згадує "Софійський временник" у 1382 р. під час оборони Москви від татар та "Галицький часопис" у 1389 р.5. Вогнепа́льна збро́я — зброя, в якій для викидання снаряду (міни, кулі) з каналу ствола використовується сила тиску газів, що утворюються при згорянні метальної вибухової речовини (пороху) або спеціальних горючих сумішей. Поєднує в собі засоби безпосереднього ураження (снаряд, міна, куля) і засоби метання їх до цілі (гармата, міномет, кулемет, гвинтівка, пістолет тощо). Сучасна вогнепальна зброя підрозділяється на артилерійську та стрілецьку зброю і гранатомети.
Прогрес у розвитку зброярства суттєво вплинув на техніку ведення полювань. Полювання з використанням пасток (вовчі ями, капкани, петлі) і техніки загону тварин на безвихідні ділянки після поширення вогнепальної зброї суттєва трансформувалися у різноманітні сучасні техніки. Вогнепальна зброя значно збільшила ефективність полювань, але в той самий час значно зменшила їхній емоційний ефект, потребу в глибоких знаннях біології та поведінки тварин.
У той самий час вогнепальна зброя стала доступною багатьом, і нерідко людина, що має карабін або рушницю, вважає себе мисливцем. Насправді абсолютна більшість таких людей є браконьєрами, які розстрілюють тварин замість участі у полюванні. Особливо це стосується т. зв. спортивного полювання, коли головною метою є влучення кулі або шроту в тіло тварини, її вбивство стає суттю озброєних людей. У періоди світових воїн і соціальних катастроф загальна чисельність мисливських тварин різко скорочується. Зокрема, в роки громадянських воєн 1915—1940-х років багато видів копитних зникли в Україні (наприклад, лось, олень), а деякі були доведені до межі зникнення в масштабі країни (наприклад, сарна, бабак).
Объяснение: