Предмет: Экономика, автор: gerashenkooleg2020

Завдання

Здійснити аналіз діяльності та розвитку технопарку України (на
вибір), розглянути переваги та недоліки за допомогою swot-аналізу.

Методичні рекомендації

Під час вивчення питань цієї теми необхідно звернути увагу
на особливості формування інститутів підтримки прикладних інновацій
(ІППІ), технологічних парків і місць високих технологій, на переваги та
недоліки цих об’єктів інноваційної інфраструктури, особливості розвитку
технопарків у розвинутих країнах тощо.

Ответы

Автор ответа: fctdgsygfdhngfxzgsac
1

Законодавча база України щодо діяльності технопарків

  • Основним нормативно-правовим актом, що регулює діяльність технопарків в Україні, є Закон України "Про державну підтримку інноваційної діяльності" від 04 липня 2002 року № 4004-IV. У цьому Законі визначено правові основи, організаційні форми, порядок та механізми державної підтримки інноваційної діяльності, зокрема, діяльності технопарків.

Крім того, діяльність технопарків регулюється також такими нормативно-правовими актами:

  • Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку створення, функціонування та припинення діяльності інноваційних парків" від 27 грудня 2002 року № 1953;
  • Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про інноваційний парк" від 27 грудня 2002 року № 1954.

Законодавча база розвинених країн щодо діяльності технопарків

  • Законодавча база розвинених країн щодо діяльності технопарків має ряд спільних рис з українською. Так, у більшості країн світу технопарки визначаються як інноваційні кластери, що об'єднують підприємства, організації, наукові установи та інші суб'єкти інноваційної діяльності. Їм надається ряд пільг та стимулів, зокрема, податкові пільги, фінансова підтримка, доступ до інфраструктури та інноваційних ресурсів.
  • Однак, існують також деякі відмінності між законодавчою базою України та розвинених країн. Зокрема, у розвинених країнах більшою мірою акцент робиться на розвитку інфраструктури технопарків, а також на їхній взаємодії з науковими установами та університетами. Крім того, у розвинених країнах існує більш широкий спектр пільг та стимулів для розвитку технопарків.

Пропозиції щодо удосконалення законодавчої бази України щодо діяльності технопарків

На основі аналізу законодавчої бази України та розвинених країн можна сформулювати ряд пропозицій щодо її удосконалення:

  • Необхідно посилити акцент на розвитку інфраструктури технопарків. Це включає в себе створення сучасних виробничих, лабораторних та офісних приміщень, а також надання доступу до інфраструктурних об'єктів, таких як транспорт, комунікації, енергопостачання тощо.
  • Необхідно активізувати взаємодію технопарків з науковими установами та університетами. Це може бути досягнуто шляхом надання пільг для співробітництва між ними, а також створення спільних проектів та програм.
  • Необхідно розширити спектр пільг та стимулів для розвитку технопарків. Це може включати в себе податкові пільги, фінансову підтримку, а також надання доступу до міжнародних ресурсів.

Реалізація цих пропозицій сприятиме підвищенню ефективності діяльності технопарків в Україні та їхньому внеску в розвиток інноваційної економіки.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: matsukdavid
Предмет: Алгебра, автор: kak1rinkashi
Предмет: Английский язык, автор: Adinammm
Предмет: Математика, автор: pollysurzh