Памятка про води суходолу Південної Америки. Допоможіть срочно!!! Даю 40балів.
Ответы
Ответ:
Амазонка. У Південній Америці знаходиться найбільша за площею басейну (понад 7 млн км2) і водністю річка світу Амазонка. Вона бере свій початок від злиття річок Мараньйон (витікає з гірського озера Паткоча) та Укаялі (утворюється після злиття річок Апурімак та Урубамба). Обидві річки живляться у верхів’ях талими водами Андських льодовиків. Довжина Амазонки від витоків річки Мараньйон дорівнює 6992 км.
Амазонка — рівнинна річка з малим схилом її долини на схід, вражає своєю шириною. У середній течії вона дорівнює 20 км. З півночі та півдня до неї несуть воду численні ліві й праві притоки. Окремі з них довші за річку Дунай, а їхній басейн більший від басейну найбільшої річки Європи Волги. Перебуваючи в екваторіальному кліматичному цоясі, Амазонка повноводна протягом усього року. Її праві та ліві притоки беруть початок у субекваторіальних кліматичних поясах Північної та Південної півкуль, де опади випадають влітку. Правих приток в Амазонки більше і вони повноводніші, тому максимальний рівень води в Амазонці припадає на кінець літа Південної півкулі, це лютий-березень. На цей час рівень річки підвищується до 15 метрів. Амазонка виносить в океан більше води, ніж найповноводніші річки інших материків, разом узяті.
У верхній течії Амазонки є водоспади, а в дельті — великі острови. Найбільша річка світу судноплавна протягом 4,5 тис. км, до міста Ікітос можуть курсувати навіть морські судна.
Могутня річка на сотні кілометрів виносить свої прісні води в океан. Але й океан не залишається в боргу. Під час морських припливів хвиля-руйнувач чотириметрової висоти — поророк — із гуркотом несеться проти течії річки.
А ще на глибині близько 4000 метрів учені знайшли найдовшу в світі підземну річку довжиною майже 6000 км. Вона тягнеться від Анд до узбережжя Атлантичного океану практично під басейном Амазонки. Неофіційно річку назвали Хамза на честь ученого-першовідкривача Валія Хамза, який народився в Індії та присвятив 45 років вивченню Амазонки. Про це відкриття стало відомо лише в серпні 2011 року.