зробити проект
Аналіз різнокольорової крові у гетерохромних котів: вивчення генетичних механізмів, відповідальних за різні кольори крові у цих тварин, та їхнього зв'язку з іншими фізіологічними характеристиками.
Ответы
Склад і функції крові Лабораторна робота: "Дослідження мікроскопічної будови крові людини і жаби".
У природі існують кілька рідин, без яких людина не може жити. Які це рідини? Це кров. Оскільки кров життєво необхідна рідина, то вона має безліч потрібних для організму властивостей. А від чого властивості залежать? Від складу крові. А з якою рідиною людина не може розлучитися і якщо її прибрати, то може загинути?
Жерці примушували своїх дерев'яних ідолів «плакати кров'ю» Статуя Мадонни в ІталіїІверська ікона Божої Матері. Мироточіння Ікони Христа Спасителя в Київі
Приносили кров у жертву своїм богам.
Гіппократ вважав, що в крові здорових людей - здорова душа. Деякі філософи Стародавньої Греції вважали кров носієм душі
Кров - найдивовижніша частина організму. Рухливість крові - найважливіша умова життя організму. Не можна уявити існування людини або тварини без руху крові по судинах, коли у всі органи і тканини розноситься кисень, вода, білки та інші речовини.
Побутова травма призвела до наукового відкриття Важко уявити, що вивчати кров для діагностики захворювань стали всього сто років тому. Наприкінці сімнадцятого століття перші в світі з трехсоткратним збільшенням її розглянув Антонін Левенгук. Він досліджував під мікроскопом все, що потрапляло під руку - воду, слину, шматочки м'яса і овочів, комах. Одного разу він порізав палець. Так об'єк-єктом досліджень стала кров. Левенгук був дуже здивований, побачивши, що це не однорідна рідина, як тоді вважали вчені, а потік, у якому рухається величезна кількість мікроскопічних червоних тілець, пізніше названих еритроцитами. Але розгадати всі таємниці крові вдалося лише наприкінці XIX століття, коли за її дослідження взялися вчені німець Пауль Ерліх та російський Дмитро Романовський, які почали фарбувати препарати крові і змогли розгледіти її найдрібніші структури. Потім їхню справу продовжили німець Артур Паппенгейм та російський А. Н. Крюков, які створили сучасну теорію кровотворення. Пауль Ерліх Антонін Левенгук
Але, що ж таке кров? Давайте знайдемо визначення в підручнику. Де в організмі знаходиться кров?Чи витікає кров в порожнину тіла?
А як ви думаєте, скільки в середньому в дорослій людині може знаходитися крові?У здорової, середньої комплектності, росту, віку людини кількість крові становить прімерно1/13 ваги тіла, тобто якщо ваша вага 42 кг, то ви маєте близько 4 л крові. (Це приблизно 2 банки з підфарбованою водою). Якщо ваша вага 55 кг, то і крові приблизно 5л. А взагалі, в середньому, людина має від 5 до 6,5 л. крові.
Невже кров - це просто червона рідина? Давайте заглянемо всередину цієї рідини. Жовтувата рідина - це плазма крові.. Плазма крові - це рідка міжклітинна речовина. Вона складає 60% від об'єму крові. Якщо вона рідка, то яка речовина входить до її складу? Вода - 90% і 10% сухий залишок, до якого входять білки, жири, вуглеводи, солі, метали, вітаміни, гормони і т.д. Всі ці речовини знаходяться в розчиненому вигляді. Так як плазма підходить до кожного органу, то яку функцію вона буде виконувати? 1. Перенесення поживних речовин; 2. Гормональна.
Еритроцити. Якої форми? Якого кольору? Чи видно ядро? А чому вони червоні? Еритроцити майже повністю заповнений білком гемоглобіном, який має іон Fe 2 +, який у з'єднаннях дає червоний колір, отже й еритроцит червоного кольору. Гемоглобін легко приєднує і легко віддає гази кисень і вуглекислий газ. Яка ж функція еритроцита? Перенесення газів. Hb+O2 Hb. O2 Еритроцит. Еритроцит складаеться з кількох сотен молекул гемоглобіну. Молекула гемоглобіну
Особливості еритроцитів{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Кількість в 1 мм 3 Де утворюються. Тривалість життя. Де руйнуються Функція. Особливості будови. Зв'язок будови з функцією4-5 млн. Червоний кістковий мозок80-120 днів. Селезінка, печінка. Транспорт кисню і вуглекислого газу• Дрібні розміри • Двояковогната форма • Без ядра в зрілій клітині • Гемоглобін Збільшення загальної площі поверхні • Збільшення площі поверхні • Більша частина клітини заповнена гемоглобіном • Легко пов'язує О 2 і СО 2 Заповнити таблицю № 1 використовуючи матеріали підручника.(надалі поповниться відомостями про інші клітини крові.)
Чи були у Вас такі випадки, коли Ви що-небудь різали і раптом поранили собі палець? Чому ви не стекли кров'ю? Тому ,що поступово утворюється тромб, який закупорює ранку. А як він утворюється? Виявляється, за це відповідають тромбоцити - червоні кров'яні пластинки. При пошкодженні судини, частина з них руйнується, виділяючи в кров особливу речовину - фактор F він діє на білок фібриноген у плазмі, змушуючи його скручуватися, ущільнюватися і утворювати сітку. Сітка з білка закріплюється за краї рани і в ній застрягають клітини крові, отже, утворюється тромб.
Надіюсь що тобі це було корисно.
Це пиши, ок
більше не міг програма не дозволяла