Предмет: Химия,
автор: Аноним
Даю 100 балів
Суміш ошурок міді та алюмінію масою 10 г піддали дії розведеної сульфатної кислоти. При цьому виділився водень об'ємом 6,72 л. Визначте масові частки металів у суміші.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(Al + Cu) = 10 г
V(H2) = 6,72 л
Найти: w(Cu) -? w(Al) -?
Cu + H2SO4 ≠ мідь не реагує з сульфатною кислотою
Складемо РХР:
2 Al + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 3H2
Обчислимо кількість речовини водню:
n(H2) = V(H2)/Vm = 6,72/22,4 = 0,3 моль
З РХР бачимо, що n(H2) : n(Al) = 3 : 2 , тоді
n(Al) = 2/3n(H2) = 2/3 * 0,3 = 0,2 моль
m(Al) = n(Al) * M(Al) = 0,2 * 27 = 5,4 г
w(Al) = m(Al)/m(Al + Cu) * 100% = 5,4/10 * 100% = 54%
w(Cu) = 100% - w(Al) = 100% - 54% = 46%
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: lukaszxw
Предмет: Английский язык,
автор: krotivanua
Предмет: Химия,
автор: businka33101
Предмет: Русский язык,
автор: Lilbuckwheat37
Предмет: Литература,
автор: Аноним