Предмет: Физика, автор: alexlex200707

Наповнена повітрям еластична куля об'ємом 8,3 л міститься на дні
озера завглибшки 10 м. Яка маса повітря в кулі, якщо його тем-
пература 17 °С? Атмосферний тиск 10^5 Па, молярна маса повітря
0,029 кг/моль.

Ответы

Автор ответа: Cohendd
5

Ответ: 20 г.

Объяснение:

Приложения:

Cohendd: Арифметику проверьте, пожалуйста.
Автор ответа: idleptimp
4

Відповідь:

Пояснення:

Дано

V=8.3л=0.0083m³

h=10m

t=17°C (T=t+273=17+273=290K)

p1=10⁵ Па

M=0.029 kg/моль

R=8.31 Дж/моль*К

m-?

Повний тиск:

p=p1+p2

p2=ρgh

ρ-густина рідини, в нашому випадку це вода. ρ≈1000 кг/м³

p=p1+ρgh

Так як повітря вважається ідеальним газом через мінімальну кількість зіткнень молекул виконується рівняння стану ідеального газу:

pV=νRT

ν- кількість речовини

ν=m/M

(p1+ρgh)V=m/M *RT

m=\frac{(p1+pgh)VM}{RT} =\frac{(10^5+1000*10*10)*0.0083*0.029}{8.31*290}=0.02kg=20g

m≈20г

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: melesukangelina
Предмет: Оʻzbek tili, автор: Ashuhratov952