Предмет: Химия,
автор: pb983878
10. Виведіть молекулярну формулу органічної речовини, що складається з карбону, гідрогену та оксигену. Масова частка карбону в ній становить 72%, гідрогену -12%. Відносна густина пари цієї речовини за воднем дорівнює 50. У відповіді запишіть число, що дорівнює сумі індексів у виведеній
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
Дано:
w(C) = 72% або 0,72
w(Н) = 12% або 0,12
D(H2) = 50
Найти: CxHy - ?
Знайдемо масову частку Оксигену:
w(О) =100% - 72% - 12% = 16% або 0,16
Розраховуємо масу речовини:
М(CxHy) = D(H2) * М(H2) = 50 * 2 = 100 г/моль
Обчислимо кількість речовин
n(C) = w(C) * М(CxHy) / М(С) = 0,72 * 100 /12 = 6 моль
n(Н) = w(Н) * М(CxHy) / М(Н) = 0,12 * 100/1 = 12 моль
n(О) = w(О) * М(CxHy)/ М(О) = 0,16 * 100 /16 = 1 моль
n(C) : n(Н) : n(О) = 6 : 12 : 1
Отже формула речовини: C₆H₁₂О - гексаналь
Відповідь : 19
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: Makks14667
Предмет: География,
автор: alinaharch2112
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: ailanamagauia3
Предмет: Английский язык,
автор: bananatvytcom
Предмет: Геометрия,
автор: imposterGR