Предмет: Физика, автор: lilafedcuk

8. На рисунку зображено систему двох зв'язаних тіл. Визначте прискорення руху тіл і силу натягу нитки, якщо маси першого та другого тіл відповідно дорівнюють 1 і 0,5 кг, а коефіцієнт тертя ковзання першого тіла по поверхні столу 0,25​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁ = 1 кг

m₂ = 0,5кг

μ = 0,25

Найти: а - ? Т - ?

Згідно другого  закону Ньютона m₂g - Fтр = (m₁ + m₂) * a;

Fтр = μ * N (N - реакція опори; N = m₁g)

a = m₂g - μ*m₁g = 0,5 * 10 - 0,25 * 1 * 10 = 5 - 2,5 = 2,5 м/с²

Застосуємо другий закон для одного з тіл, щоб знайти Т. Нехай для другого:

m₂g - Т = m₂a

Т = m₂(g - a) = 0,5 * (10 - 2,5) = 0,5 * 7,5 = 3,75 H

Похожие вопросы
Предмет: МХК, автор: Аноним