Предмет: Физика, автор: 2026vorobiovasofiia

Фокусна відстань розсіювальної лінзи дорівнює 50 см. Відстань від лінзи до зображення 30 см. Визначте лінійне збільшення та оптичну силу лінзи. Виконайте відповідну побудову та вкажіть тип зображення.

Ответы

Автор ответа: zlata1660
0

Ответ:

Якось так

Объяснение:

Лінійне збільшення (\(L\)) можна визначити як відношення величин зображення (\(h_i\)) до величини предмета (\(h_o\)):

\[ L = \frac{h_i}{h_o} \]

З відомою відстанню від лінзи до зображення (\(d_i = 30\) см), відстанню від лінзи до предмета (\(d_o\)), і фокусною відстанню (\(f = 50\) см), можна визначити величини \(h_i\) та \(h_o\) за допомогою подібності трикутників.

Оптичну силу (\(D\)) можна визначити як обернене значення фокусної відстані:

\[ D = \frac{1}{f} \]

Отже, спростимо обчислення та побудуємо відповідну побудову:

1. Знайдемо \(d_o\):

\[ \frac{1}{f} = \frac{1}{d_o} + \frac{1}{d_i} \]

\[ \frac{1}{50} = \frac{1}{d_o} + \frac{1}{30} \]

\[ d_o = \frac{150}{7} \] (приблизно 21.4 см)

2. Знайдемо \(h_i\) та \(h_o\) за допомогою подібності трикутників:

\[ \frac{h_i}{h_o} = \frac{d_i}{d_o} \]

\[ h_i = L \cdot h_o \]

3. Знайдемо лінійне збільшення:

\[ L = \frac{d_i}{d_o} = \frac{30}{\frac{150}{7}} \]

4. Знайдемо оптичну силу:

\[ D = \frac{1}{f} = \frac{1}{50} \]

Тип зображення: Реальне та зменшене, оскільки фокусна відстань розсіювальної лінзи вказує на те, що лінза розсіює паралельні промені.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: Yankashw
9. Установіть відповідність між персонажами творів та їхнім описом: ( 2 бали)
1. «...З лісу назустріч їм виїхала дівчина на баскому коні — Герда його впізнала, бо він колись віз її золоту карету. Дівчина була в яскравій червоній шапочці і з пістолетами за поясом.»
2. «..на знімку був дев’ятирічний хлопець, такий тілистий, ніби його надули велетенською помпою. З усього його тіла випиналися здоровезні обвислі складки жиру, а лице нагадувало потворну грудку тіста з маленькими смородинками очей, що зажерливо поглядали на світ...»
3. «...Я жую безперестанку, — кричала дівчина, — та коли почула про ті квитки містера Вонки, то відклала жуйку і перейшла на цукерки — мала надію, що мені пощастить. Тепер, зрозуміло, я знову жуватиму. Я дуже люблю жуйку. Не можу без неї жити. Жую цілісінькими днями, крім тих кількох хвилин, коли треба їсти...» (...)»
4. «І що то був за дивовижний чоловік! На голові він мав чорний циліндр. А в руці тримав тростину з золотою бамбулькою. З його підборіддя стирчала акуратна чорна цапина борідка. А очі – очі він мав невимовно ясні. Здавалося, що вони весь час іскряться й мерехтять...»
5. «...Щороку він ставав усе гарнішим. Односельці дивувалися, бо всі вони були смагляві й темноволосі, а він був білим і витонченим, як слонова кістка, а його кучері були подібні на пелюстки золотого нарцису. Його губи були як червона квітка, а очі — як фіалки біля річечки з чистою водою, а його тіло було таким, як білосніжний нарцис у полі, де ще не ступала нога косаря»
6. «...дев’ятирічний хлопець сидів перед величезним телевізором, не зводячи очей з екрна, й дивився фільм...Він і сам бува обвішаний вісімнадцятьма іграшковими пістолетами й автоматами. Раз у раз він підстрибував і – тра-та-та! – давав довгі черги з котроїсь стрілялки...»