Предмет: География, автор: OlegCholak

СРОЧНО ДАЮ 90 БАЛЛОВ ПОЖАЛУЙСТА
6. Назвіть грунти та представників рослинного і тваринного світу природної зони вологих екваторіальних лісів.

Ответы

Автор ответа: matviyegorov
3

Ответ:

Вологі екваторіальні ліси ростуть в екваторіальному кліматичному поясі, утворюючи три окремі масиви — в Південній Америці (сельваси), Африці, Азії. Ця природна зона вирізняється найбільшою на земній кулі видовою різноманітністю царства рослин і багатим тваринним світом. Дерева ростуть кількома ярусами. Гілки і стовбури дерев перевиті ліанами — рослинами з гнучким, витким дуже довгим (іноді понад 100 м) стеблом. На них, а також стовбурах і гілках дерев, оселяються рослини-паразити та епіфіти. Висока вологість повітря дозволяє їм поглинати воду прямо з повітря. Для цього вони мають повітряні корені (орхідеї). Екваторіальні вологі ліси вічнозелені, тобто рослини не скидають одночасно все листя.

Ґрунти — червоно-жовті фералітні. В жаркому і вологому кліматі відмерлі рештки рослин дуже швидко перегнивають. Густі корені рослин, розташовані біля самої поверхні, швидко поглинають поживні речовини. Залишки поживних речовин щоденними зливами вимиваються вглиб землі. Тому ці ґрунти малородючі.

Температура +24-+28 градусів за цельсієм . Опади більше 2000 міліметрів на рік, а на узбережжі понад 10000 міліметрів на рік.

Рослинний покрив дуже розріджений і бідний. Тут живуть верблюди, антилопи, гієни, шакали, гепарди. Є багато змій, черепах, ящірок. Там, де в пустелі підземні води підходять близько до поверхні, ростуть різні чагарники, акації та пальми.

В екваторіальних лісах живуть тварини, які здатні лазити по деревах і живитися їхнім листям і плодами. Це — комахи, різні птахи, мавпи, змії і ящірки. Найбільшим хижаком є леопард.

Объяснение:

Автор ответа: milcvq
0
Червоно жовті фералітні, сейби, фікуси, різні види пальм, птахи, кажани, шипанзе, горили, слони, леопарди
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: ioficiant
Предмет: История, автор: veronika10000000
Предмет: Алгебра, автор: bogsampa2019