12. Поясніть, чому влада князівства Керепесу вважала фей вкрай «небезпеч-
ними» для країни (за повістю-казкою Е. Т. А. Гофмана «Крихітка Цахес, на прі-
звисько Цинобер»). У чому, на вашу думку, виявилися історичні передбачення
письменника,
Ответы
Князівство Керепесу в повісті-казці Е. Т. А. Гофмана "Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер" вважало фей вкрай "небезпечними" для країни з-за їхньої непередбачуваності та магічних здібностей, які можуть вплинути на звичайний порядок речей у світі людей. Феї у цій повісті уособлюють надприродну силу та володіють здатністю змінювати реальність за власним бажанням, що викликає страх та непевність у влади Керепесу.
Історичні передбачення письменника можуть бути пов'язані з його спробою відобразити соціально-політичні реалії свого часу через призму фантастичного світу. Можливо, Гофман відтворював атмосферу невпевненості та страху перед невідомим, яка була поширена у Європі в той період. Також, через образ фей можна було висловити критику щодо консервативних режимів та недоліки владних структур, які були актуальними на той час.
Отже, історичні передбачення письменника можуть бути пов'язані з його спробою відобразити соціально-політичні реалії свого часу та висловити своє бачення щодо владних структур та соціальних відносин через фантастичну форму.