Даю 100 баллов, химия. При спалюванні органічної речовини масою 13,8 г утворились вуглекислий газ об’ємом 13,44 л (н. у.) і вода об’ємом 16,2 мл. Відносна густина парів цієї речовини за вуглекислим газом дорівнює 1,0455. Виведи молекулярну формулу речовини. У відповіді зазнач суму індексів
Виберіть одну відповідь:
9
8
6
7
оптима, 10 класс, напишите свои ники с телеграма, будем обмениваться ответами
Ответы
Ответ:
Для того, щоб визначити молекулярну формулу речовини, необхідно визначити її емпіричну формулу, а потім використати молекулярну масу, щоб знайти молекулярну формулу.
За даними з вашої умови, при спалюванні органічної речовини масою 13,8 г утворились вуглекислий газ об’ємом 13,44 л (н. у.) і вода об’ємом 16,2 мл. Відносна густина парів цієї речовини за вуглекислим газом дорівнює 1,0455 ¹.
За законом Дальтона, об’єм газу, який утворюється при реакції, пропорційний кількості речовини, яка бере участь у реакції. Тому, відношення об’єму вуглекислого газу до об’єму водяної пари дорівнює відношенню кількості молей вуглекислого газу до кількості молей водяної пари.
Відношення кількості молей вуглекислого газу до кількості молей водяної пари можна визначити з відносної густини парів речовини за вуглекислим газом. За формулою відносної густини парів речовини за вуглекислим газом:
(V_2/V_1) * (ρ_1/ρ_2) = m_1/m_2
де V_1 і V_2 - об’єми водяної пари і вуглекислого газу в нормальних умовах, ρ_1 і ρ_2 - густини водяної пари і вуглекислого газу в нормальних умовах, m_1 і m_2 - маси водяної пари і вуглекислого газу.
Підставляючи відомі значення, отримуємо:
(13.44/0.0162) * (1.0455/1) = m_1/m_2
m_1/m_2 = 1.08
Таким чином, кількість молей вуглекислого газу дорівнює кількості молей водяної пари.
Молярна маса води дорівнює 18 г/моль, а молярна маса вуглекислого газу дорівнює 44 г/моль. Отже, маса води, яка утворилась, дорівнює:
m_2 = (16.2/1000) * (18/1) = 0.2916 г
Маса вуглекислого газу, яка утворилась, дорівнює:
m_1 = 13.8 - 0.2916 = 13.5084 г
Кількість молей води дорівнює:
n_2 = m_2 / M_2 = 0.2916 / 18